EBL: Arged BMSlam Stal świetna w drugiej połowie. Wygrana z MKS

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokazała bardzo dobrą formę w drugiej połowie i pokonała na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 100:93 w jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem gości był Chris Smith z 23 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Elijah Wilson z 23 punktami.

Na początku spotkania MKS grał z dużą energią, a dzięki trójkom Elijah Wilsona oraz Michała Nowakowskiego uciekał na pięć punktów. Josip Sobin oraz Jakub Garbacz sprawiali jednak, że przyjezdni ciągle byli bardzo blisko. Do remisu doprowadził po kilku chwilach rzutem z dystansu Chris Smith. Kolejne trafienie Wilsona ustawiło wynik po 10 minutach na 26:23. Drugą kwartę dąbrowianie rozpoczęli od… trójek - tym razem w wykonaniu Milivoje Mijovicia oraz Vytenisa Cizauskasa. Aktywny był jednak James Florence, a ciągle dobrze prezentował się Sobin - dzięki temu Arged BMSlam Stal nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Rzuty Wilsona oraz Mazurczaka sprawiały, że pierwsza połowa zakończyła się pozytywnym wynikiem dla gospodarzy - 53:49.

Trzecią kwartę ekipa trenera Igora Milicicia rozpoczęła od małej serii 5:0 i dzięki temu wychodziła na prowadzenie. Obie drużyny ciągle pokazywały dobrą jakość w ofensywie, a spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Później trójki zaczął trafiać James Florence - goście tym samym uciekali nawet na siedem punktów. Po 30 minutach było 80:72 dla ostrowian.

W kolejnej części meczu zryw Wilsona dawał jeszcze nadzieję zespołowi trenera Alessandro Magro. Arged BMSlam Stal odpowiedziała na to serią 10:0 i po rzutach wolnych Marka Ogdena miała już nawet 15 punktów przewagi. Po tym świetnym fragmencie przeciwników MKS nie był już w stanie nawiązać rywalizacji. Ostatecznie drużyna z Ostrowa Wlkp. zwyciężyła 100:93.

MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 93:100 (26:23, 27:26, 19:31, 21:20)

MKS Dąbrowa Górnicza: Elijah Wilson 23, Malcolm Rhett 13, Michał Nowakowski 13, Milivoje Mijovic 10, Lee Moore 9, Andrzej Mazurczak 9, Vytenis Cizauskas 9, Marek Piechowicz 4, Michał Kroczak 3, Jakub Motylewski 0

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 23, James Florence 21, Mark Ogden 14, Josip Sobin 12, Roland Denzel Andersson 10, Jakub Garbacz 7, George Kell 6, Jarosław Mokros 4, Maciej Kucharek 2, Łukasz Wojciechowski 1, Marcin Pławucki 0