Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź pokonał Odrę Opole. Zwycięstwo było wymęczone

Arkadiusz Malarz "nabroił". Jego zespół dowiózł jednak zwycięstwo do końca meczu

ŁKS Łódź wygrał z Odrą Opole 2:1 (2:0) w meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i w pierwszej połowie mieli dużą przewagę. W drugiej części to goście zaczęli przeważać, a po brzemiennym w skutki błędzie Arkadiusza Malarza zdobyli gola, który dał im nadzieję na choćby remis. Łodzianie do końca spotkania odpierali ataki Odry i ostatecznie wymęczyli pierwsze w tym roku zwycięstwo. Wcześniej ŁKS przegrał pucharowy mecz z Legią i zaległy ligowy z GKS Tychy.

To co najważniejsze dla ŁKS wydarzyło się w pierwszej połowie. W szóstej minucie prostopadłym podaniem Pirulo uruchomił Macieja Wolskiego. Ten pobiegł prawą stroną, płasko i mocno zagrał w pole karne, a piłka trafiła do Mikkela Rygaarda, który oddał strzał, ale... w słupek . Dobitka Piotra Janczukowicza była już skuteczna i gospodarze objęli prowadzenie.

Goście wydawali się być mocno przestraszeni i nie potrafili odpowiedzieć na ofensywną i szybką grę podopiecznych Wojciecha Stawowego. Ta przyniosła efekt jeszcze przed upływem dwóch kwadransów. W 22. minucie pasywną postawę obrońców Odry wykorzystał Łukasz Sekulski. Strzelał dwa razy, najpierw został zablokowany przez Piotra Żemłę, ale dobitka była golem z cyklu "stadiony świata". Łodzianin trafił idealnie w okienko bramki, a piłka otarła się jeszcze o słupek. Mateusz Kuchta nie miał szans na obronę.

W drugiej połowie ŁKS stanął, a do głosu doszli goście. Dopięli swego w 62. minucie, gdy Carlos Moros Garcia podał do... Arkadiusza Malarza. Bramkarz gospodarzy źle przyjął piłkę, a chciał to wykorzystać Arkadiusz Piech. W panice Malarz wybił futbolówkę wprost pod nogi Konrada Nowaka, który nie zmarnował okazji.

Później zaczęły się nerwy gospodarzy, którzy kończyli mecz w dziesięciu. Już w doliczonym czasie drugą żółta kartę zobaczył Jan Sobociński.

ŁKS Łódź - Odra Opole 2:1 (2:0)

Bramki: P. Janczukowicz (6.), Ł. Sekulski (22.) - Konrad Nowak (62.)

Żółte kartki: P. Janczukowicz, J. Sobociński - P. Żemło

Czerwona kartka: J. Sobociński (druga żółta)

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Pirulo (56. Michał Trąbka), Antonio Dominguez, Maksymilian Rozwandowicz (82. Jakub Tosik), Mikkel Rygaard (82. Tomasz Nawotka), Piotr Janczukowicz (76. Piotr Gryszkiewicz), Łukasz Sekulski (76. Ricardinho)

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Kacper Tabis, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Konrad Matuszewski - Krzysztof Janus (72. Tomasz Mikinic), Rafał Niziołek (82. Michał Surzyn), Konrad Nowak, Szymon Drewniak, Adam Żak (63. Dawid Kort) - Arkadiusz Piech (72. Dawid Czapliński)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock). Mecz bez udziału publiczności.