Ile zarobiła Iga Świątek podczas turnieju WTA w Adelajdzie?

Tenis
Ile zarobiła Iga Świątek podczas turnieju WTA w Adelajdzie?
fot. PAP/EPA
Ile zarobiła Iga Świątek w australijskim turnieju?

Iga Świątek idzie jak burza. Po dobrym starcie w Australian Open młoda polska tenisistka wzięła udział w kolejnym turnieju. W finale zawodów WTA w Adelajdzie pokonała w finale Szwajcarkę Belindę Bencic 6:2, 6:2. Ile 19-letnia Polka zarobiła na tamtejszych kortach?

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie WTA, za udział w finale turnieju Adelajdzie Polka miała już zapewnione 51 tysięcy dolarów (nieco ponad 189 000 złotych).

 

Pokonanie Belindy Bencic oznacza, że organizatorzy turnieju wypłacą mistrzyni French Open jeszcze wyższą sumę - 68 570 dolarów (254 624 złotych).

 

ZOBACZ TAKŻE: WTA w Adelajdzie: Wielki triumf Igi Świątek. Belinda Bencic bez szans

 

Warto zauważyć, że wyższe nagrody pieniężne zawodniczki otrzymały za udział w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Były to kwoty bliskie 100 000 dolarów. W tamtym turnieju nie wszystko poszło po myśli Polki. Świątek odpadła w 1/8 finału, przegrała z Rumunką Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6 i zarobiła 320 000 dolarów (nieco ponad milion złotych).

 

Świątek po turnieju w Adelajdzie awansuje na swoje najwyższe miejsce w karierze w rankingu WTA. Od poniedziałku będzie w nim 15. Zaczyna tęż podbijać serca coraz większej liczby kibiców, a niektóre jej zagrania budzą w tenisowym świecie zachwyt.

 

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie