MŚ Oberstdorf 2021: Powtórka z Seefeld? Biało-Czerwoni powalczą o medale

Zimowe
MŚ Oberstdorf 2021: Powtórka z Seefeld? Biało-Czerwoni powalczą o medale
fot. PAP/EPA
Dawid Kubacki podczas kwalifikacji.

Pięciu Polaków wystąpi w sobotę w pierwszej serii konkursu narciarskich mistrzostw świata na normalnej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Wśród nich jest obrońca tytułu wywalczonego dwa lata temu w Seefeld Dawid Kubacki i wicemistrz globu Kamil Stoch.

W piątek wszyscy podopieczni trenera Michala Dolezala bez problemów przeszli przez kwalifikacje. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Stoch zajmując szóste miejsce, tuż za nim uplasował się Kubacki. Obaj przekroczyli granicę 100 m, Kubacki o pół, Stoch o jeden metr.

 

Piotr Żyła był 15. - 97,0 m, 25. Klemens Murańka - 96,0 m i 29. Andrzej Stękała - 95,0 m.

 

Zobacz także: MŚ Oberstdorf 2021: Polki siódme w drużynie

 

W kwalifikacjach doskonałą dyspozycję ponownie potwierdził lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud. Skoczył najdalej 105,5 m, drugiego Słoweńca Anze Laniska (103 m) pokonał o 6,8 pkt.

 

Dwa lata temu, gdy mistrzostwa świata odbywały się w austriackim Seefeld, rywalizacja o medale miała niecodzienny przebieg. Kubacki po pierwszej serii (93 m) był 27. W finale w świetnej drugiej próbie uzyskał 104,5 m i zwyciężył. Natomiast Stoch zaatakował z 18. pozycji (91,5 m), skoczył 101,5 m i dzięki temu zdobył srebro.

 

Sobotni konkurs indywidualny rozpocznie się o godz. 16.30.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze