Dublet Roberta Lewandowskiego w meczu z 1.FC Koeln (WIDEO)

Robert Lewandowski po raz kolejny w tym sezonie znalazł się w wyjściowej "jedenastce". W meczu Bayern Monachium - 1.FC Koeln (5:1) Polak znów trafił do siatki. Dzięki temu ma już 28 bramek w tym sezonie Bundesligi.

Reprezentant Polski w tym sezonie jest nie do zatrzymania. Przed meczem z Kolonią "Lewy" miał 26 bramek na koncie i zdecydowanie przewodził w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych snajperów jest Andrea Silva z dziewiętnastoma bramkami na koncie.

W meczu 23. kolejki z 1.FC Koeln Bayern Monachium wyszedł bez Thomasa Muellera, ale z Lewandowskim w pierwszym składzie. Na pierwszą bramkę "Bawarczyków" nie trzeba było długo czekać. W 18. min podanie Leona Goretzki wykorzystał Eric Maxim Choupo-Moting.

Kwadrans później Bayern podwyższył prowadzenie. Znów kluczowe podanie wykonał Goretzka, który wyłożył piłkę do kapitana reprezentanta Polski, a "Lewy" pewnym strzałem przy bliższym słupku pokonał Timo Horna.

Po przerwie kontakt złapała Kolonia. Bramkę w 49. min dla 14. zespołu Bundesligi strzelił Ellyes Skhiri. Bawarczycy wrzucili drugi bieg, dużo częściej utrzymywali się przy piłce i 65. minucie dopięli swego! Po raz drugi do siatki rywali trafił Lewandowski!

Rozpędzony Bayern jeszcze strzelił dwie bramki. Dublet zaliczył Serge Gnabry, który trafił w 82. i w 86. minucie. Przy bramce na 5:1 ponownie asystował Goretzka - kończąc spotkanie z trzema ostatnimi podaniami.

Dla Lewandowskiego to już 27. i 28. trafienie w sezonie. Polak ma szansę pobić blisko pięćdziesięcioletni rekord strzelecki Gerda Muellera. Niemiec w sezonie 1971/1972 strzelił w jednym sezonie 40 bramek.