Rosyjscy skoczkowie mają w swoich szeregach przyszłą gwiazdę? "Jest przekozakiem"

Zimowe
Rosyjscy skoczkowie mają w swoich szeregach przyszłą gwiazdę? "Jest przekozakiem"
PAP
Piotr Żyła zdobył złoty medal w skokach narciarskich na normalnej skoczni

Piotr Żyła zdobył w sobotę złoty medal mistrzostw świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni. Z całego świata spływają teraz do niego gratulacje. Goście magazynu Polskie Skocznie ocenili występ naszych reprezentantów i dostrzegli jednego "przekozaka" w rosyjskiej kadrze.

O rosyjskim talencie opowiedział dziennikarz sport.pl Paweł Wilkowicz. Stwierdził, że młody rosyjski skoczek jest w bardzo wysokiej formie i już w najbliższym czasie może dołączyć do najlepszych zawodników świata.


- Podoba mi się bardzo młody Rosjanin, Danił Sadriejew - to jest "przekozak". Jest w tak dobrej formie, że już dzisiaj myślałem, że coś wywinie, ale strasznie sobie spaprał notami pierwszy skok. Wydaje mi się, że będziemy jeszcze o nim słyszeć w Pucharze Świata i może jeszcze na tych mistrzostwach coś wywinie - ocenił Wilkowicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła strasznie bał się Stefana Horngachera


Z opinią dziennikarza zgodził się z inny gość magazynu Janusz Pindera.


- Tak, w ogóle jeśli chodzi o Rosjan to się odrodzili w skokach. Dobre drużyny kobiet i mężczyzn. Myślę, że w najbliższym czasie mogą dołączyć do ścisłej światowej czołówki - ocenił Pindera.

 

PZ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze