Wojciech Fortuna trafił na Żyłę złota! Słynny skoczek może liczyć na fortunę

Zimowe
Wojciech Fortuna trafił na Żyłę złota! Słynny skoczek może liczyć na fortunę
Fot. PAP
Piotr Żyła mistrzem świata!

Jednym z gości magazynu Polskie Skocznie był Wojciech Fortuna. Mistrz olimpijski z Sapporo pochwalił się wartościowym prezentem od nowego mistrza świata Piotra Żyły.

Mistrzostwo świata Piotra Żyły - to był główny temat sobotniego magazynu Polskie Skocznie. Jednym z gości, który połączył się z naszym studio, był Wojciech Fortuna, który był pod wrażeniem sobotniego wyczynu polskiego skoczka. Co ciekawe legendarny olimpijczyk z Sapporo pochwalił się także wartościowym prezentem jaki dostał od Żyły w ostatnim czasie.


ZOBACZ TAKŻE: Rosyjscy skoczkowie mają w swoich szeregach przyszłą gwiazdę? "Jest przekozakiem"


- Jeszcze miesiąc temu dostałem od Piotra Żyły narty z podpisem "Dla Wojtka Fortuny od Piotra Żyły". Cieszę się bardzo, bo takie narty idą w górę, że tak powiem. Mogę się chwalić, że mam takie narty i to od wszystkich skoczków z podpisami - powiedział żartobliwie Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo.


Wiele prezentów z kolekcji Wojciecha Fortuny może zwiększyć swoją wartość, bowiem przed naszymi skoczkami kolejne szanse na medale. Jak ocenia je złoty medalista olimpijski z 1972 roku?

 

ZOBACZ TAKŻE: "Piotr Żyła strasznie bał się Stefana Horngachera"


- Jedna szansa została wykorzystana. Pozostały jeszcze dwie. Są tu mocne drużyny jak Norwegowie, Austriacy, Słoweńcy, ale Polacy wchodzili w tym sezonie na podium. Jeśli nie złoty krążek to jakiś inny kolor. Na pewno coś indywidualnie i drużynowo coś zdobędą - dodał Fortuna.


Najbliższa okazja do zdobycia medalu przez polskich skoczków to konkurs drużyn mieszanych, który odbędzie się w niedzielę. Zdaniem Fortuny spore szanse mamy także na dużej skoczni.


- Trzymam za nich kciuki. Nadal uważam Polaków za najlepszych na świecie. Jestem dobrej myśli. Myślę, że jeszcze będziemy mieli dużo do powiedzenia na temat polskich skoczków jeśli chodzi o dużą skocznię - zakończył Fortuna.

 

Cała rozmowa z Wojciechem Fortuną w poniższym wideo.

 

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze