Gol Arkadiusza Milika w meczu z Lyonem! Podział punktów na Stade Velodrome

Arkadiusz Milik zdobył gola w niedzielnym spotkaniu z Lyonem.

Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w starciu Olympique Marsylia z Lyonem. Reprezentant Polski wykorzystał rzut karny w końcówce pierwszej połowy spotkania. 26-latek w ten sposób doprowadził do wyniku 1:1 i takim też rezultatem zakończył się mecz.

Ekipa z Lyonu wyszła na prowadzenie w 21. minucie gry. Karl Toko Ekambi wykorzystał podanie Lucasa Paquety i skierował piłkę do siatki. Kameruńczyk oddał mocny strzał przy prawym słupku bramki Steve'a Mandandy.

W 42. minucie meczu ręką w polu karnym zagrał Paqueta. Sędzia odgwizdał rzut karny i ukarał Brazylijczyka żółtą kartką. Do "jedenastki" podszedł Milik. Były napastnik Napoli oddał mocny strzał w prawy róg bramki Anthony'ego Lopesa. Portugalski bramkarz rzucił się w przeciwnym kierunku. Piłka zatrzepotała w siatce.

Dla Polaka było to drugie trafienie dla nowego zespołu. Wcześniej wpisał się na listę strzelców ligowym meczu z Lens. W ostatnich tygodniach Milik pauzował z powodu kontuzji. Mecz z Lyonem był jego pierwszym spotkaniem po powrocie z absencji.

Gol do szatni nie pomógł marsylczykom w drugiej połowie. Nie pomogła im też czerwona kartka, którą obejrzał Paqueta w 71. minucie spotkania. Żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W tabeli francuskiej Ligue 1 Lyon jest trzeci, zaś OM zajmuje siódmą lokatę.

Olympique Marsylia - Olympique Lyon 1:1

Bramki: Milik 44 (rz.k.) - Ekambi 21