Luquinhas nie jest na sprzedaż, ale... wiadomo, ile trzeba za niego zapłacić

Piłka nożna
Luquinhas nie jest na sprzedaż, ale... wiadomo, ile trzeba za niego zapłacić
fot. Cyfrasport
Legia Warszawa dostała kilka ofert za Luquinhasa, ale odrzuciła wszystkie.

Luquinhas jest w tym sezonie jednym z najjaśniejszych punktów Legii Warszawa. Brazylijczyk potwierdził to w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze, zasiewając w sercach kibiców ziarno niepewności, jak długo uda się utrzymać go w Warszawie. Wiemy, jaka kwota nakłoniłaby władze stołecznego klubu do sprzedaży jednego ze swoich liderów.

Mecz z Górnikiem Zabrze potwierdził znakomitą dyspozycję Luquinhasa. Ukoronowaniem świetnego występu lewego skrzydłowego było podanie do Kacpra Kostorza, który w 82. minucie zdobył dla Legii bramkę na wagę zwycięstwa. Zanim jednak trafił na Łazienkowską, miał opinię piłkarza niezwykle utalentowanego, jednak bez większych osiągnięć, jeśli chodzi o liczby.

 

Grając w Deportivo Aves Brazylijczyk w 17 meczach nie strzelił ani jednego gola, notując zaledwie cztery asysty. Obecnie w barwach Legii rozegrał już 52 spotkania, zdobył 8 bramek i zanotował 12 asyst. Mierzący zaledwie 166 cm wzrostu piłkarz znacząco poprawił statystyki w ostatnich pięciu spotkaniach (wliczając w to mecz Fortuna Pucharu Polski), w których aż czterokrotnie trafiał do siatki. To sprawia, że zainteresowanie piłkarzem ze strony zagranicznych klubów znacząco wzrasta. Czy Legia zdoła zatem zatrzymać zawodnika?

 

ZOBACZ TAKŻE: Krakowianie lepsi w starciu dwóch Wiseł

 

Jak informują WP Sportowe Fakty stołeczny klub zapłacił za Luquinhasa 1,1 miliona euro. Od tamtego czasu piłkarz zanotował ogromny skok jakościowy, więc w przypadku jego odejścia, Legia liczy na potężny zarobek. Mowa o kwotach około 5-6 milionów euro. Mistrz Polski nie zamierza jednak pozbywać się tego gracza. Legia miała otrzymać już kilka ofert za Brazylijczyka, jednak wszystkie zostały odrzucone.

 

Umowa Luquinhasa z Legią Warszawa obowiązuje do czerwca 2022 roku. Szansa na jej przedłużenie jest jednak bardzo duża.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie