Tomasz Hajto: Podniecamy się trenerem Wisły jak Bartoszem Kapustką. Poczekajmy z oceną do końca sezonu

Piłka nożna
Tomasz Hajto: Podniecamy się trenerem Wisły jak Bartoszem Kapustką. Poczekajmy z oceną do końca sezonu
fot. Cyfrasport
Peter Hyballa prowadzi drużynę z Krakowa od początku grudnia 2020 roku.

W listopadzie ubiegłego roku z Wisłą Kraków pożegnał się trener Artur Skowronek. Jego stanowisko objął Niemiec o holenderskich korzeniach, Peter Hyballa. Jak się prezentuje "Biała Gwiazda" pod okiem nowego szkoleniowca? - Faktycznie Wisła biega bardzo dobrze i fajnie to wygląda, ale poczekajmy z oceną. Jaramy się nim jak przez chwilę Bartoszem Kapustką. Niech udowodni swój poziom z perspektywy całego sezonu - stwierdził Tomasz Hajto ekspert Polsatu Sport.

Hyballa prowadzi drużynę z Krakowa od początku grudnia 2020 roku. - Poczekajmy na razie z oceną trenera Wisły, bo jaramy się nim jak przez chwilę Kapustką. Niech udowodni swój poziom z perspektywy całego sezonu, a nie po miesiącu czy dwóch nieźle rozegranych. Trochę inaczej wygląda hierarchia dobierania zawodników za granicą. Tam bierze się pod uwagę potencjał motoryczny czy wytrzymałościowy. Niejednokrotnie do Polski przyjeżdża piłkarz, który potrzebuje z trzech miesięcy, żeby go w ogóle przygotować do normalnego grania. Ale co mi z tego, że on przebiegnie szybko 60 odcinków, jak nie potrafi przyjąć piłki. Co z tego, jak zawodnik przebiegnie 10 razy w ciągu meczu do końcowej linii, jak z 10 wrzutek zrobi jedną dokładną. Na koniec najważniejszy jest aspekt piłkarski przyjęcia, odbioru czy wyjścia na pozycję. Faktycznie Wisła biega bardzo dobrze i fajnie to wygląda, ale poczekajmy z tą oceną do końca sezonu - stwierdził Hajto.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kibice wrócą na stadiony? Trudna sprawa, a klubowe finanse cierpią

 

Były piłkarz, a obecny ekspert Polsatu Sport odniósł się także do problemów klubów. - Pandemia zaskoczyła wszystkich nie tylko trenera Skowronka i Wisłę. Nie takie kluby sobie w pandemii nie poradziły. Mają takie wahania formy, że się w głowie nie mieści, ale które kraje najlepiej poradziły sobie z kryzysem? Najbogatsze. Te, które stać na gotowe produkty - powiedział.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze