Urszula Radwańska triumfatorką turnieju ITF w Moskwie

Urszula Radwańska zwyciężczynią turnieju ITF w Moskwie.

Urszula Radwańska triumfowała w turnieju ITF w Moskwie, pokonując Białorusinkę Juliję Hatoukę w trzech setach (6:4, 3:6, 4:6). To jej siódmy zawodowy tytuł w singlu w karierze i pierwszy od września 2019 roku.

To był doskonały weekend dla polskiego tenisa. W sobotę Iga Świątek wygrała tenisowy turniej WTA w Adelajdzie, pokonując Szwajcarkę Belindę Bencic 6:2, 6:2. Dzień później sukces triumfatorki ubiegłorocznego Rolanda Garrosa powtórzyła Radwańska.

30-letnia zawodniczka potrzebowała aż trzech setów, aby móc cieszyć się z wygranej. W pierwszym lepsza okazała się jej rywalka z Białorusi (4:6), drugi przebiegł dla odmiany pod dyktando Polki, za to trzeci stał pod znakiem bardzo zaciętej walki. Wreszcie po nieco ponad dwóch godzinach na korcie Radwańska przypieczętowała zwycięstwo.

Był to siódmy zawodowy tytuł w singlu w karierze i pierwszy od września 2019 roku. Jednocześnie - drugi start Polki w tym roku. W styczniu Radwańska wzięła udział w turnieju ITF we Francji, gdzie dotarła do półfinału, ulegając w dwóch setach Rumunce Jaqueline Adinie Cristian.