FEN 33: Marcin Wójcik nie wystąpi na gali

Sporty walki
FEN 33: Marcin Wójcik nie wystąpi na gali
Fot. FEN
Marcin Wójcik nie zawalczy na najbliższej gali FEN.

Mistrz organizacji FEN w kategorii półciężkiej Marcin Wójcik nie zawalczy na najbliższej gali. W rozmowie z portalem inthecage.pl prezes Fight Exclusive Night poinformował, że występ "Giganta" został przełożony na maj. Zmieni się również charakter pojedynku z jego udziałem.

Na nadchodzącej gali FEN Wójcik miał stoczyć walkę w limicie umownym do 95 kilogramów. Oznacza to, że nie broniłby mistrzowskiego tytułu. Z racji tego, że walka została odłożona w czasie, 31-latek stanie do obrony pasa. 

 

- Przeanalizowaliśmy to wszystko z Marcinem. U niego też pozmieniały się plany zawodowe. Początkowo nie mógł walczyć w maju, dlatego tak bardzo cisnęliśmy na walkę w marcu. Natomiast wiemy już, że jednak będzie mógł walczyć w maju, więc teraz ta walka zostaje odwołana, a on zawalczy o pas mistrzowski na kolejnym FENie. Wycofujemy zatem Marcina z FEN 33. To była nasza wspólna decyzja - powiedział w wywiadzie dla inthecage.pl Paweł Jóźwiak. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz przed UFC 259: Czuję się na 21 lat 

 

Wójcik po mistrzowski pas sięgnął na FEN 31. Wówczas pokonał przez TKO w czwartej rundzie Adama Kowalskiego. "Gigant" może się obecnie pochwalić serią trzech wygranych z rzędu przed czasem. 

 

Gala FEN 33 odbędzie się 27 marca. Po raz pierwszy mistrzowskiego pasa w kategorii koguciej będzie bronił Duńczyk Jonas Magard. Ponadto w klatce pojawią się Kacper Formela i Kamil Łebkowski. Wszyscy czekają na ogłoszenie rywali. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze