MMŚ w biathlonie: Brązowy medal Jana Guńki w sprincie

Jan Guńka zdobył brązowy medal w austriackim Obertilliach podczas młodzieżowych mistrzostw świata w biathlonie.

Jan Guńka zdobył w austriackim Obertilliach brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata w biathlonie. W sprincie na 7,5 km lepsi od 18-letniego Polaka byli tylko Rosjanin Denis Irodow i Włoch Fabio Piller Cottrer. Marcin Zawół zajął piąte miejsce.

Guńka (BKS WP Kościelisko) miał jeden niecelny strzał i stracił do bezbłędnego Irodowa 27,9 s. Nie spudłował również Piller Cottrer, który miał czas o 21,1 s gorszy od Rosjanina.

To pierwszy medal biało-czerwonych w tegorocznej edycji MŚ, w których rywalizują także - w osobnej kategorii - nieco starsi juniorzy.

Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra), młodszy od rodaka o półtora miesiąca, na strzelnicy popełnił dwa błędy i miał 37,9 s straty do zwycięzcy.

Na 15. pozycji uplasował się Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra), a 50. był Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór).

Wcześniej w poniedziałek na dystansie 6 km rywalizowały kobiety. Najlepsza z Polek Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) zajęła 13. miejsce ze stratą 48,4 s do triumfatorki, Słowenki Leny Repinc.

W środę biało-czerwoni powalczą w biegach na dochodzenie. Mistrzostwa w Obertilliach zakończą się w sobotę.