Puchar Niemiec: Mecz Werderu Brema z Jahn Regensburg odwołany

Piłka nożna
Puchar Niemiec: Mecz Werderu Brema z Jahn Regensburg odwołany
fot. PAP/EPA/Stuart Franklin / POOL
Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Niemiec został odwołany.

Z powodu kilku przypadków koronawirusa w Jahnie Regensburg odwołany został mecz ćwierćfinałowy Pucharu Niemiec z Werderem Brema. Spotkanie miało się odbyć we wtorek. Nowy termin na razie nie został ustalony.

Cała drużyna, jak i sztab szkoleniowy Regensburga musi teraz poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

 

Prezes klubu Christian Keller nie chciał zdradzić, ile dokładnie osób jest zakażonych. Wiadomo jedynie, że chodzi o brytyjską mutację.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna Puchar Polski. Dariusz Żuraw: Morale drużyny rośnie

 

Jako pierwszy zakażony koronawirusem był trener Mersad Selimbegovic. 38-letni Bośniak utrzymuje, że nie wie, jak mogło dojść do zachorowania. Przestrzegał wszystkich zasad epidemiologicznych i nie wie, w którym momencie ani przez kogo został zarażony. Po pozytywnym teście został natychmiast odizolowany od drużyny, a czas spędzał jedynie w domu.

 

Tego samego dnia postanowiono poddać testom całą drużynę. Było to w sobotę. W niedzielę wiele testów okazało się negatywnych, ale kilka wyników brakowało. W poniedziałek okazało się, że wszystkie pozostałe są pozytywne.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serie A: Zlatan Ibrahimović kontuzjowany. Może opuścić hitowy mecz

 

"Nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć. Od prawie roku ograniczamy wszelkie kontakty międzyludzkie, a nagle okazuje się, że tyle osób jest zakażonych" - powiedział wprost Keller.

PZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze