Rewolucja w Trentino? Wielkie gwiazdy na wylocie z klubu!

Siatkówka
Rewolucja w Trentino? Wielkie gwiazdy na wylocie z klubu!
fot. CEV
Ricardo Lucarelli jest jednym z siatkarzy, którego nie widzi się w klubie na następny sezon.

Sezon ligi włoskiej trwa, lecz kluby już myślą o kolejnej edycji rozgrywek. Karuzela transferowa kręci się coraz szybciej i pochłania coraz więcej siatkarzy i szkoleniowców. Władze Itasu Trentino zdecydowały się przedłużyć kontrakt z trenerem Angelo Lorenzettim, ale nie powtórzą tego kroku, jeśli chodzi o kilku zawodników. Mowa o największych gwiazdach klubu, czyli m.in. Ricardo Lucarellim.

Trentino w tym sezonie prezentuje się solidnie zarówno w rozgrywkach ligowych jak i w europejskich Pucharach. Podopieczni trenera Lorenzettiego po fazie zasadniczej zajmowali trzecie miejsce, za Perugią i Cucine Lube, a w ćwierćfinale zmierzą się z Piacenzą. Ich sytuacja w Lidze Mistrzów również jest dobra, bowiem są na najlepszej drodze do wielkiej czwórki. Muszę jedynie w rewanżu osiągnąć korzystny rezultat z Berlin Recycling Volleys.

 

Mimo zadowalających wyników w klubie z Trydentu zanosi się na sporą rewolucję. Co prawda władze przedłużyły kontrakt ze szkoleniowcem do 2023 roku, lecz mówi się coraz głośniej o chęci rozstania z kilkoma kluczowymi zawodnikami. Najczęściej wymienianym nazwiskiem jest Ricardo Lucarelli. Prezes Diego Mosna nie jest zadowolony z gry Brazylijczyka i chciałby pożegnać się z nim po zakończeniu sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Giganci nad przepaścią! Sytuacja przed rewanżowymi meczami ćwierćfinałowymi Ligi Mistrzów

 

Miejsce mistrza olimpijskiego miałby zająć Thomas Jaeschke, który aktualnie jest zawodnikiem Calzedonii Werona. Jego drużyna rywalizuje o awans do ćwierćfinału ligi włoskiej z Allianz Milano. Stan rywalizacji to 1:1. Amerykanin w swoim siatkarskim CV ma występy w ojczyźnie, a także w PlusLidze, gdzie bronił barw Asseco Resovii.

 

Zmiana na pozycji przyjmującego ma nie być jedyną. Z klubu ma odejść także Srecko Lisinac, a miejsce Serba ma zająć młody Lorenzo Cortesia, który wydaje się już być gotowy do gry na najwyższym poziomie.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie