Sądny dzień Vervy Warszawa! Czy zawirowania organizacyjne szkodzą siatkarzom?

Siatkówka
Sądny dzień Vervy Warszawa! Czy zawirowania organizacyjne szkodzą siatkarzom?
fot. Cyfrasport
Czy sytuacja Vervy Warszawa Orlen Paliwa nareszcie się uspokoi?

Obecny sezon nie jest łatwy dla Vervy nie tylko przez utrudnienia związane z koronawirusem. Bardzo dynamicznie zmienia się sytuacja klubu, jeśli chodzi o jego zarząd. Kilka dni temu pracę stracił Piotr Gacek, a w poniedziałek ma dojść do spotkania, na którym większościowy właściciel przedstawi plany inwestorskie na dalsze funkcjonowanie klubu. Czy sfinalizowane zostanie jego przejęcie przez Michała Kubiaka i Wilfredo Leona? Ten temat został poruszony w najnowszej "Prawdzie Siatki".

Co prawda siatkarze nie są bezpośrednio zaangażowani w tę sprawę, lecz z pewnością sytuacja nie umyka ich uwadze, a być może wpływa także na grę zespołu.

 

Jerzy Mielewski ma nadzieję, że całe zamieszanie w stołecznym klubie zakończy się dobrze. - Jest tam potężny sponsor, jakim jest spółka skarbu państwa (ORLEN - przyp. red.). Z pewnością będzie on uciekał przed kapitulacją klubu, bo to byłby PR-owy strzał w stopę - ocenił.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Kubiak i Wilfredo Leon chcą przejąć VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa

 

- Ja nie jestem o tym przekonany, bo czasem są skomplikowane sytuacje na linii właścicielskiej. Nikt nie chce dokładać nie do swojego interesu, więc nie będzie wyrzucał pieniędzy w błoto lub ratował za wszelką cenę czegoś, co nie wróży najlepiej - powiedział Marcin Lepa. - Wierzę bardzo mocno, że to może rzutować na zawodników i mieć przełożenie na swobodę i długofalową pewność siebie. Mam jednak nadzieję, że krótkofalowo każdy zawodnik koncentruje się na danym spotkaniu. Nie chce mi się wierzyć, by przegrywali przez taki problem - dodał.

 

Wiele znaków zapytania zniknie po poniedziałkowych obradach. Czy obecny właściciel ma plan na ratowanie klubu, a może właśnie 1 marca stanie się jasne, że nowymi włodarzami zostaną reprezentanci Polski, czyli Kubiak i Leon?

 

Verva obecnie plasuje się na piątym miejscu w tabeli PlusLigi. W niedzielę podopieczni Andrei Anastasiego w niedzielę rozegrają ostatnie spotkanie fazy zasadniczej z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Starcie to zadecyduje o tym, z kim warszawianie zmierzą się na pierwszym etapie fazy play-off.

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze