TAURON Liga: Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W poniedziałkowym meczu 21. kolejki TAURON Ligi zmierzą się zespoły, które nieco ponad tydzień temu rywalizowały o TAURON Puchar Polski. W meczu finałowym Grupa Azoty Chemik Police pokonał Grot Budowlanych Łódź 3:1. Czy w starciu ligowym dojdzie do rewanżu? Relacja na żywo i wynik meczu Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź na Polsatsport.pl.

To z pewnością będzie bardzo emocjonujący mecz nie tylko dla kibiców, ale dla samych siatkarek. Gospodynie spróbują udowodnić, że zwycięstwo w zmaganiach o krajowe trofeum nie było przypadkowe, a zdecydowanie młodsza i mniej doświadczona łódzka ekipa postara się pokazać, że może walczyć z najlepszymi w tym kraju.

 

Starcie finałowe TAURON Pucharu Polski lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. Wygrały pierwszą partię i były tak pozytywnie nakręcone, że wydawało się, że nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Wtedy jednak swoją wielką klasę zaprezentowała Jovana Brakocevic-Canzian, która w pierwszym secie praktycznie nie istniała. Znakomitą zmianę dała także Natalia Mędrzyk, która została później wybrana MVP meczu finałowego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hit kolejki dla ŁKS! Błyskawiczne zwycięstwo gospodyń

 

To jednak nie koniec podtekstów w rywalizacji Chemika z Budowlanymi. Na początku sezonu to łodzianki wzniosły Superpuchar Polski pokonując właśnie Police. Wtedy scenariusz meczu był zupełnie inny, bo to ekipa Ferhata Akbasa rozpoczęła zdecydowanie lepiej, by po końcowym gwizdku móc jedynie obserwować radość rywalek.

 

W pierwszym meczu ligowym górą również były łodzianki. Pokonały wtedy Chemika 3:1. Nie można jednak porównywać obecnie grającego zespołu z Polic z tym, który prezentował się na początku sezonu. Po pierwsze zespół ten wyszedł z głębokiego kryzysu, jeśli chodzi o formę, a po drugie jego skład wygląda zupełnie inaczej w związku z kontuzjami kluczowych siatkarek, takich jak Katarzyna Połeć, Iga Wasilewska (obie zerwały ścięgna Achillesa).

 

Bilans bezpośrednich spotkań w tym sezonie jest korzystniejszy dla Grot Budowlanych. Czy policzanki zdołają to zmienić w poniedziałkowy wieczór?

 

Relacja na żywo i wynik meczu Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze