WTA wraca do Polski. Tomasz Świątek zorganizuje turniej w Gdyni. Marcin Matkowski dyrektorem

Tenis
WTA wraca do Polski. Tomasz Świątek zorganizuje turniej w Gdyni. Marcin Matkowski dyrektorem
fot. PAP

Gdynia będzie gospodarzem turnieju WTA, który odbędzie się w dniach 17-25 lipca. Organizatorem jest firma Tennis Consulting, której prezesem jest Tomasz Świątek, ojciec tenisistki Igi Świątek, a dyrektorem imprezy został były deblista Marcin Matkowski. Będzie to najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej tenisowy rozgrywany w Polsce.

Jak podano w komunikacie organizatorów, w tym roku pula nagród wyniesie 235 tysięcy dolarów. Zapewniono też, że impreza ma mieć charakter cykliczny. Tennis Consulting podpisał wieloletnią umowę z będącą właścicielem licencji firmą Octagon.

 

- Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju zagranicą - podkreślił Tomasz Świątek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek najwyżej w karierze w rankingu WTA

 

Gospodarzem poprzedniej imprezy WTA w Polsce były Katowice, gdzie zawodniczki rywalizowały w latach 2013-2016.

 

- Cieszymy się z powrotu cyklu WTA do Polski i jestem przekonany, że turniej w Gdyni będzie wydarzeniem na światowym poziomie. Polska ma bogate tenisowe tradycje i wspaniałe zawodniczki w cyklu WTA, od Agnieszki Radwańskiej po wschodzącą gwiazdę Igę Świątek. Jesteśmy pewni, że turniej odniesie wielki sukces w połączeniu ze wsparciem wspaniałych polskich kibiców - podkreślił cytowany w komunikacie szef WTA Steve Simon.

 

Tegoroczne zmagania w Gdyni toczyć się będą na kortach Arki. W przeszłości występowały na nich reprezentacje Polski w Pucharze Davisa i Fed Cupie (obecnie te drugie rozgrywki funkcjonują pod nazwą Puchar Billie Jean King).

 

- Historia imprez tenisowych w naszym mieście ma piękną tradycję. Czas dopisać do niej kolejny rozdział. Dzięki Idze Świątek kibice na całym świecie przypomnieli sobie o sile polskiego tenisa. W Gdyni postaramy się dorównać poziomem organizacji - zadeklarował prezydent miasta Wojciech Szczurek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Novak Djokovic niezmiennie na czele rankingu ATP. Hubert Hurkacz 30.

 

Matkowski, który może pochwalić się bogatym doświadczeniem tenisowym, przyznał, że rozmowy z firmą Octagon trwały wiele tygodni.

 

- Liczba licencji oraz możliwości zmian w kalendarzu startów są mocno ograniczone, a chętnych sporo. Jako były zawodnik wiem, jak ważne jest danie szansy polskim tenisistkom zagrania w tak dużej imprezie, ponieważ dobry występ pomoże przebić się w światowym rankingu - zaznaczył.

 

Jak zaznaczono w komunikacie, obecnie trwają rozmowy z partnerami turnieju.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze