ATP w Rotterdamie: Hubert Hurkacz z awansem po wyrównanym pojedynku w drugim secie

W 1/8 finału Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą meczu Jegor Gierasimow – Stefanos Tsitsipas.

W 1/16 finału turnieju ATP 500 w Rotterdamie Hubert Hurkacz pokonał Adriana Mannarino 2:0 (6:3, 7:6(6)). Po pierwszym łatwo wygranym secie Polak w drugiej odsłonie gry doprowadził do tie-breaka, gdzie zwyciężył dopiero w trzynastym gemie. Dzięki wygranej zmierzy się ze zwycięzcą meczu Jegor Gierasimow – Stefanos Tsitsipas.

Pierwsza odsłona polsko-francuskiego pojedynku przebiegła na korzyść Hurkacza. Wrocławianin przegrał tylko trzy gemy, zwyciężając ostatecznie 6:3. Francuz był w stanie nawiązać walkę tylko na początku seta, ponieważ od stanu 2:2 na prowadzenie wychodził tylko reprezentant Polski.

W drugiej odsłonie lepiej zaczął Mannarino. Początek należał właśnie do Francuza, który przy stanie 4:1 w gemach zaczął tracić przewagę. Hurkacz doprowadził do wyrównania 4:4, jednak nie udało mu się wyjść na prowadzenie. W dziewiątym gemie przegrał na przewagi i wydawało się, że będzie konieczny super tie-break, by wyłonić uczestnika 1/8 finału.

Ostatecznie w drugim secie doszło do tie-breaka, ponieważ Hurkacz dogonił Mannarino w liczbie wygranych gemów przy stanie 6:6. W decydującym trzynastym gemie Polak zaczął zdecydowanie lepiej, osiągając trzypunktową przewagę. Rywal przez chwilę próbował odrobić straty, co mu się udało, ponieważ doprowadził do gry na przewagi. Przy piątej piłce meczowej wrocławianin zakończył spotkanie na swoją korzyść.

Hubert Hurkacz - Adrian Mannarino 6:3, 7:6 (8-6)