Fularczyk i Skowrońska chcą połączyć sport z ekologią

Inne
Fularczyk i Skowrońska chcą połączyć sport z ekologią
Fot. PAP
Magdalena Fularczyk i Katarzyna Skowrońska założyły Fundację Aktywnego Rozwoju.

Mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska założyły Fundację Aktywnego Rozwoju. Chcą popularyzować swoje ukochane dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży, a także edukować ekologicznie.

Razem z wybitnymi zawodniczkami, które po zakończeniu karier chcą upowszechniać sport wśród najmłodszych, fundację założył dziennikarz sportowy Hubert Malinowski.

 

- Nasze kariery sportowe się zakończyły. Nieskromnie mówiąc - zakończyły się ogromnymi sukcesami. Szkoda byłoby zaprzepaścić te sukcesy. Sport nam dużo dał. Poznawałyśmy świat, dużo kątów i wielu ludzi. Osiągnęłyśmy swoje szczyty marzeń, a teraz postanowiłyśmy to oddać - mówiła we wtorek w Bydgoszczy Fularczyk-Kozłowska.


ZOBACZ TAKŻE: "Niemczyk kazał nam się malować, żeby przeciwniczki były zazdrosne o nasz wygląd"

 

Skowrońska dodała, że obie - chociaż reprezentują zupełnie inne dyscypliny - mają ogromne doświadczenie, z którego w ramach wielu projektów będą mogli czerpać inni.

 

- Chcemy się realizować, pomagać, wspierać. Mamy wspólne marzenia - podkreśliła wybitna siatkarka.

 

Wioślarska mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro z 2016 roku uważa, że różnorodność będzie atutem wspólnego projektu.

 

- Co z tego, że będziemy zdrowi, jeżeli nie będziemy mieli gdzie tego zdrowia wykorzystać. Dlatego stawiamy na innowacyjny program "Ekoaktywni". Chcemy wciągnąć w tę zabawę dzieci, ale i rodziców. Ze zwykłych wyrzucanych butelek można zrobić kręgle. Zastosowanie można znaleźć dla wielu przedmiotów życia codziennego - mówiła Fularczyk-Kozłowska.

 

Ekologia ma być ważnym komponentem jej działalności ze Skowrońską.

 

- W każdym zespole, w każdym sporcie drużynowym i indywidualnym można pomyśleć także o dbaniu o środowisko. Nie umiem policzyć tego, ile butelek wody wypiłam w karierze. Nie zawsze wiem, co potem z nimi się stało, gdzie je zostawialiśmy. Niewielkim kosztem możemy zbudować wśród dzieci świadomość ekologicznych zachowań - mówiła mistrzyni Europy w siatkówce z 2003 i 2005 roku.


ZOBACZ TAKŻE: "Śniadanie Mistrzyń - Sport jest Kobietą". Mistrzynie zachęcają do aktywności

 

Wśród projektów realizowanych przez fundację - poza cyklem turniejów Ekoaktywni - będą m.in. Letnia Akademia Ostrowo, Letnia Akademia Mikoszewo, Z Wiosłem Wyrosłem, Piłka-Siatkarz-Mistrz i Ekoaktywna Klasa.

 

Poza dbałością o środowisko naturalne celem zajęć z mistrzyniami będą, co dość oczywiste, popularyzacja wioślarstwa oraz siatkówki.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze