Gala Queensberry Polska w Gniewie: Augustynik w walce wieczoru zmierzy się z Miszczenko

Sporty walki
Gala Queensberry Polska w Gniewie: Augustynik w walce wieczoru zmierzy się z Miszczenko
fot. Queensberry Polska

Paweł Augustynik (12-0, 5 KO) ponownie wystąpi w piątek w walce wieczoru drugiej organizowanej przez grupę Queensberry Polska gali „Bitwa o Gniew”. Tym razem jego rywalem w pojedynku o pas WBC International Silver w wadze półciężkiej będzie Maks Miszczenko (7-1, 3 KO).

Posiadaczem tego pasa jest właśnie mieszkający i trenujący na co dzień w Anglii 25-letni Augustynik, który 21 listopada w debiutanckiej gali grupy Queensberry Polska zdecydowanie i jednogłośnie pokonał w Gniewie na punkty starszego o dziewięć lat Dariusza Sęka (28-7-3, 10 KO).

28-letni Miszczenko może okazać się bardziej wymagającym rywalem. Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik przegrał bowiem tylko jedną ze swoich 60 amatorskich walk.

ZOBACZ TAKŻE: Babilon Boxing Show: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Podczas imprezy w Gniewie zaplanowano w sumie osiem pojedynków. Na dziedzińcu krzyżackiego zamku zaprezentują się także czterej pięściarze, którzy debiutowali na zawodowym ringu podczas poprzedniej gali grupy Queensberry Polska i odnieśli w niej zwycięstwa.

Tym razem w junior ciężkiej Michał Soczyński (1-0) zmierzy się z Michałem Czykielem (2-2, 2 KO), w półciężkiej Karol Długosz (1-0) z Krzysztofem Stawiarskim (2-3, 2 KO), w średniej Ryszard Lewicki (1-0) z Piotrem Brzoską (2-3-1, 1 KO), a w ciężkiej Kamil Mroczkowski (1-0, 1 KO) z Białorusinem Artiomem Czarniakiewiczem (3-29, 3 KO).

Ponadto w półciężkiej rękawice skrzyżują Wiktor Szadkowski (1-0) i Eryk Ciesłowski (3-6, 1 KO), w junior półśredniej pochodzącego z Czeczeni Islam Majrasułtanow (0-1) z Radomirem Obruśniakiem (2-0, 1 KO) oraz w półciężkiej Kubańczyk Ihosvany Garcia (1-0, 1 KO) z Białorusinem Rusłanem Rodziwiczem (15-31, 14 KO).

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze