NHL: Hat-trick Isaca Lundestroma to za mało. Anaheim Ducks przegrali z St. Louis Blues

Nosy na kwintę. Siódma porażka z rzędu to powód do dużego niepokoju

Hokeiści Anaheim Ducks doznali siódmej z rzędu porażki w lidze NHL. W poniedziałek we własnej hali ulegli 4:5 St. Louis Blues. W szeregach "Kaczorów" świetnie zagrał Szwed Isac Lundestrom, który zdobył trzy bramki. Jego wyczyn okazał się niewystarczający.

Lundestrom rozpoczął strzelanie już w szóstej minucie, ale potem na lodowisku dominowali goście. Po dwóch tercjach to Blues prowadzili 4:1, a bramki zdobywali Jordan Kyrou, David Perron, Zach Michael Sanford i Dakota Joshua.

W 34. sekundzie trzeciej części gry Lundestrom dał sygnał do odrabiania strat, a w 56. minucie trafił na 3:4. Ducks za wszelką cenę starali się wyrównać, ale w 59. minucie popełnili kosztowny błąd. Choć grali w przewadze, to pozwolili Sanfordowi strzelić gola na 5:3. Chwilę później wynik ustalił Ryan Getzlaf.

- W trzeciej tercji graliśmy naprawdę świetnie, ale tak nasza gra musi wyglądać w całym meczu. Musimy dłużej utrzymywać się przy krążku i intensywniej atakować - powiedział 20-letni Lundestrom, który cieszył się z pierwszego w karierze hat-tricka w NHL.

W tabeli West Divsion Ducks zajmują ostanie, ósme miejsce. Z 22 meczów zdołali wygrać tylko sześć. Blues natomiast plasują się na drugiej pozycji. Do prowadzących Vegas Golden Knights tracą tylko punkt, ale lider rozegrał aż o cztery spotkania mniej.