Serie A: Mecz Lazio i Torino zagrożony

Piłka nożna
Serie A: Mecz Lazio i Torino zagrożony
Fot. PAP
Prawdopodobnie wieczorny mecz piłkarski Serie A między Lazio Rzym a Torino nie odbędzie się.

Wszystko wskazuje na to, że wieczorny mecz piłkarski Serie A między Lazio Rzym a Torino nie odbędzie się, bo ekipa z Turynu nie przyjechała do stolicy Włoch. Powodem są przypadki zakażenia koronawirusem w drużynie gości.

Piłkarze Lazio zapowiedzieli, że mimo wszystko o 18:30 wyjdą na murawę, co może oznaczać, że władze ligi przyznają stołecznej drużynie walkower.


ZOBACZ TAKŻE: Były prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu zwolniony z aresztu

 

Dopiero we wtorek o północy kończy się kwarantanna całego zespołu Torino. Rozpoczęcie spotkania było planowane na 18.30.

 

Władze Serie A, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i interpretując przepisy, którymi się kierują, zdecydowały, że spotkanie musi odbyć się we wtorek i nie zostanie przełożone.

 

W Torino stwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem i lokalne władze zarządziły izolację całej drużyny. W poniedziałek wszyscy przeszli ponownie testy, które okazały się negatywne, ale kwarantanna obowiązuje nadal.


ZOBACZ TAKŻE: Zmarł były piłkarz Liverpoolu i reprezentacji Szkocji Ian St. John

 

Już raz w Serie A doszło do podobnej sytuacji. W zeszłym roku Napoli nie mogło polecieć do Turynu na spotkanie z Juventusem. Wówczas początkowo ekipa z Neapolu przegrała mecz walkowerem i odjęto im jeszcze punkt w tabeli. Klub odwołał się jednak od tej decyzji i Włoski Komitet Olimpijski cofnął ją. Wyznaczono nowy termin spotkania - na 17 marca.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze