EBL: Asseco Arka bez szans. Miażdżące zwycięstwo Enea Zastalu BC

David Brembly zadebiutował w zespole mistrza Polski

Asseco Arka Gdynia przegrała z Enea Zastalem BC Zielona Góra 76:104 (20:21, 20:27, 15:28, 21:28) w pierwszym meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi. W ekipie gości zadebiutował David Brembly, a najskuteczniejszym koszykarzem był Nikos Pappas z 18 punktami, pięcioma asystami i trzema zbiórkami. W zespole z Gdyni po 13 punktów rzucili Bartłomiej Wołoszyn, Jakub Kobel i Mikołaj Witliński.

Debiutujący Brembly rozpoczął mecz w pierwszej piątce zespołu z Zielonej Góry. Goście chcieli pokazać swoją wyższość w początkowych minutach, a po trafieniu Skylera Bowlina prowadzili 10:4. Później "trójki" trafiali Kobel i Karlo Vragović, a dzięki rzutowi Wołoszyna był już remis. Akcja wykończona przez Filipa Puta oznaczała, że po 10 minutach było 21:20 dla gości.

W drugiej kwarcie sytuacja ciągle była wyrównana. Asseco Arka długo utrzymywała się niezwykle blisko, ale w końcówce tej części meczu kolejne rzuty z dystansu trafiali Janis Berzins, Rolands Freimanis oraz Kris Richard. To sprawiało, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:40 dla przyjezdnych.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka jeszcze bardziej chciał podkreślić swoją przewagę w tym spotkaniu. Po jednej z akcji 2+1 Krzysztofa Sulimy wzrosła ona już do 13 punktów. Gdynianom bez rzutów z dystansu zdecydowanie trudniej było nawiązać rywalizację z mistrzami Energa Basket Ligi. Kolejne zagranie Richarda oznaczało, że po 30 minutach zielonogórzanie wygrywali już 76:55.

Czwarta część meczu niczego już nie mogła zmienić. Enea Zastal całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie, a sporo minut dostał Brembly. "Setkę" przekroczył Nikos Pappas - jego drużyna zwyciężyła ostatecznie aż 104:76.

Asseco Arka Gdynia - Enea Zastal BC Zielona Góra 76:104 (20:21, 20:27, 15:28, 21:28)

Asseco Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 13, Jakub Kobel 13, Mikołaj Witliński 13, Filip Dylewicz 10, Marcin Malczyk 8, Michał Kołodziej 7, Karlo Vragovic 5, Mateusz Kaszowski 5, Adam Hrycaniuk 1, Igor Wadowski 1.

Zastal Enea BC Zielona Góra: Nikos Pappas 18, Janis Berzins 15, Filip Put 15, Skyler Bowlin 13, Łukasz Koszarek 12, Kris Richard 11, Krzysztof Sulima 8, David Brembly 6, Rolands Freimanis 6.