Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova. Benjamin Toniutti MVP meczu

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyeliminowała Cucine Lube Civitanovę w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Choć w rewanżu Włosi wygrali 3:0, to w "złotym secie" lepsi okazali się podopieczni Nikoli Grbicia. MVP spotkania wybrano Benjamina Toniuttiego.

Choć mistrzowie Polski wygrali pierwsze spotkanie we Włoszech 3:1, to nikt nie spodziewał się łatwej przeprawy w starciu rewanżowym. Cucine Lube to przecież jedna z czołowych drużyn na świecie. Pierwsze akcje pokazały, jak trudny będzie to mecz. ZAKSA nie dawała za wygraną. W każdym z trzech setów walka trwała do samego końca. Mimo to wszystkie partie zwyciężyli Włosi.

To oznaczało, że decydujący będzie "złoty set". W nim znowu obejrzeliśmy kapitalną siatkówkę. Po wielkich emocjach ZAKSA wygrała 16:14 i wywalczyła awans do półfinału Ligi Mistrzów. Radości nie było końca. Komentujący to spotkanie Tomasz Swędrowski oraz Łukasz Kadziewicz oszaleli ze szczęścia - podobnie zresztą jak wszyscy przedstawiciele polskiego klubu. W związku z całym zamieszaniem umknąć mogła informacja o najlepszym graczu tego spotkania.

Został nim Benjamin Toniutti. Francuski rozgrywający błysnął swoim geniuszem kilka razy. Na pewno zostanie zapamiętany z fantastycznej wystawy do Krzysztofa Rejno przy stanie 14:14 w "złotym secie".

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26); złoty set – 16:14.

ZAKSA: David Smith, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno. Trener: Nikola Grbić.
Lube: Simone Anzani, Luciano De Cecco, Osmany Juantorena, Robertlandy Simon, Kamil Rychlicki, Joandry Leal – Fabio Balaso (libero) oraz Jiri Kovar, Andrea Marchisio. Trener: Gianlorenzo Blengini.

Pierwszy mecz – 3:1 dla ZAKSY. Awans: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Najwięcej punktów: Łukasz Kaczmarek (15), Kamil Semeniuk (15), Jakub Kochanowski (14), Aleksander Śliwka (12) – ZAKSA; Osmany Juantorena (15), Kamil Rychlicki (14), Joandry Leal (14) – Lube. MVP: Benjamin Toniutti.