LM siatkarek: Awans drużyn Malwiny Smarzek-Godek i Joanny Wołosz

Malwina Smarzek-Godek.

Igor Gorgonzola Novara z Malwiną Smarzek-Godek oraz Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie to drużyny, które wywalczyły w środę awans do półfinału Ligi Mistrzyń siatkarek. W czwartek Grupa Azoty Chemik Police zagra w Stambule z VakifBankiem.

W pierwszym meczu Fenerbahce Opet Stambuł uległo drużynie Igor Gorgonzola Novara 1:3. Rewanżowe starcie Malwina Smarzek-Godek i jej koleżanki rozpoczęły bardzo agresywnie prowadząc 6:0 i 14:4. Po pewnej wygranej w pierwszej partii gospodynie nie zwolniły tempa zmuszając trenera rywalek Zorana Terzica do wzięcia przerwy przy wyniku 7:3. Dzięki dobrej zagrywce Vargas Turczynki doprowadziły do wyrównania. Okazało się, że na więcej nie było je stać w tym secie. Gospodynie uszczelniły blok, wzmocniły zagrywkę i po ataku ze środka Cristiny Chirichelli zapewniły sobie awans do półfinału. Rozluźnione Włoszki przegrały trzeciego seta. W czwartej partii na boisku pojawiły się rezerwowe siatkarki, które zakończyły mecz. Polska atakująca grała w trzech pierwszych setach i wywalczyła 8 punktów.

W pierwszym meczu ekipa Savino Del Bene Scandicci z Magdaleną Stysiak w składzie przegrała z Imoco Conegliano, którego siatkarką jest Joanna Wołosz 2:3. Spotkanie rewanżowe rozpoczęło się w niemrawym tempie. Oba zespoły bardzo powoli rozkręcały się. Gospodynie cierpliwie powiększały przewagę pewnie wygrywając pierwszą partię. Po zmianie stron klasę pokazała Joanna Wołosz, często oszukując blok rywalek. Po drugiej stronie siatki Stysiak miała problemy z przebiciem się przez szczelny blok. Siatkarki z Conegliano pewnie wygrały drugiego seta. Trzeci był setem ostatnim. Liderki Serie A podtrzymały zwycięską passę, a do celu zespół poprowadziła polska rozgrywająca.

Wyniki ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń siatkarek:

2021-03-03: Igor Gorgonzola Novara – Fenerbahce Opet Stambuł 3:1 (25:16, 25:18, 16:25, 25:11) Pierwszy mecz 3:1, awans – Novara.
2021-03-03: A Carraro Imoco Volley Conegliano – Savino Del Bene Scandicci 3:0 (25:20, 25:17, 25:20). Pierwszy mecz 3:2, awans – Conegliano.
2021-03-04: VakifBank Stambuł – Grupa Azoty Chemik Police (czwartek, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport Extra). Pierwszy mecz 3:0.
2021-03-04: Unet E-Work Busto Arsizio – Eczacibasi Stambuł. Pierwszy mecz 3:1.