MŚ Oberstdorf 2021: Norweskie podium na 15 km "łyżwą"

Norwegowie zdominowali środowy bieg na 15 km techniką dowolną w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Zajęli całe podium. Zwyciężył Hans Christer Holund. Najlepszy z Polaków Dominik Bury zajął 32. miejsce.

32-letni Holund uzyskał czas 33.48,7 i wyprzedził rodaków: o 20,2 Simena Hegstada Kruegera i o 35,6 Haralda Oestberga Amundsena. Dopiero tuż za podium znalazł się główny faworyt - Rosjanin Aleksander Bolszunow

- To prawdopodobnie największa rzecz, jakiej dokonałem. Miałem dobry dzień i byłem w stanie zrobić wszystko tak, jak było to zaplanowane. Na ostatnim okrążeniu biegłem już na emocjach, dodało mi to energii - relacjonował później podekscytowany Holund.

To jego drugi krążek w tej imprezie. W sobotę wywalczył brąz w biegu łączonym. Wcześniej 32-letni zawodnik miał już w dorobku olimpijski brąz z Pjongczangu za bieg łączony oraz mistrzostwo świata sprzed dwóch lat na 50 km tech. dowolną.

Bury stracił do Holunda 2.42,2. Na liście startowej było jeszcze dwóch Polaków - Mateusz Haratyk zajął 74. miejsce, a Kacper Antolec został sklasyfikowany o osiem pozycji niżej.