MŚ w Oberstdorfie: Reprezentacja Włoch wycofała się z zawodów

Zimowe
MŚ w Oberstdorfie: Reprezentacja Włoch wycofała się z zawodów
Fot. PAP
Reprezentacja Włoch wycofała się z MŚ w Oberstdorfie.

Cała włoska kadra została wycofana z trwających w Oberstdorfie mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym - poinformowała tamtejsza federacja. Powodem jest rosnąca liczba przypadków zakażenia COVID-19 w tej ekipie.

Najpierw poinformowano o dwóch przypadkach wykrycia koronawirusa w ekipie skoków narciarskich. Teraz doszły do tego dwa kolejne wśród członków delegacji, którzy - jak zapewniono - nie pojawili się na żadnym z obiektów podczas trwających w Niemczech MŚ.

 

ZOBACZ TAKŻE: Granerud z koronawirusem. Co dalej z Norwegami?

 

"Niestety, pozytywne wyniki testów dostali członkowie kierownictwa i sztabu technicznego naszej delegacji. Prezes włoskiej federacja w porozumieniu z obecnym na miejscu lekarzem kadry zdecydowali o wycofaniu naszej reprezentacji" - podano w komunikacie narciarskiej organizacji z Italii.

 

W oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zaznaczono, że decyzja zapadła po konsultacji z lokalnymi władzami zajmującymi się tematyką zdrowotną, a celem była ochrona pozostałych uczestników imprezy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cztery Polki w konkursie, Kramer wygrała kwalifikacje

 

MŚ w Oberstdorfie zakończą się w niedzielę. Włochy nie zdobyły w nich żadnego medalu.

 

Podczas rozpoczętego 22 lutego czempionatu wykryto już kilka przypadków COVID-19. W środę o dołączeniu do tego grona poinformował czołowy skoczek narciarski Norweg Halvor Egner Granerud. W związku z tym zabraknie go w piątkowym konkursie indywidualnym i dzień później w drużynowym.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze