Puchar Niemiec: Borussia Dortmund pierwszym półfinalistą

Jedynego gola strzelił w 66. minucie 20-letni Anglik Jadon Sancho.

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe swoją imienniczkę z Moenchengladbach 1:0 i po raz pierwszy od ośmiu lat zagra w półfinale piłkarskiego Pucharu Niemiec. Jedynego gola strzelił w 66. minucie 20-letni Anglik Jadon Sancho. Łukasz Piszczek nie znalazł się w kadrze BVB.

Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został jeszcze pomocnik gości Mahmoud Dahoud, ale Borussia Moenchengladbach nie była w stanie już wykorzystać swojej przewagi. W 53. minucie do bramki trafił norweski napastnik Erling Haaland, ale po analizie VAR sędzia nie uznał gola.

We wtorek miał się też odbyć drugi ćwierćfinał - między SSV Jahn Regensburg i Werderem Brema. Został on jednak odwołany, ponieważ w tym pierwszym zespole stwierdzono kilka przypadkow koronawirusa, w tym cztery brytyjskiej mutacji. Nowy termin na razie nie został ustalony.

Cała drużyna, jak i sztab szkoleniowy Regensburga musi teraz poddać się dwutygodniowej kwarantannie. W innych ćwierćfinałach RB Lipsk zmierzy się z VfL Wolfsburg, a RW Essen z Holstein Kiel. Oba spotkania zaplanowane są na środę.