Robert Złotkowski: Israel Adesanya jest wirtuozem, ale ma swoje wady

Sporty walki
Robert Złotkowski: Israel Adesanya jest wirtuozem, ale ma swoje wady
fot. Polsat Sport
Robert Złotkowski: Israel Adesanya jest wirtuozem, ale ma swoje wady

W nocy z soboty na niedzielę Jan Błachowicz (27-8, 8 KO, 9 SUB) stanie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego UFC. Na świetnie zapowiadającej się gali UFC 259 zmierzy się z Israelem Adesanyą (20-0, 15 KO). - Myślę, że znaleźliśmy na niego receptę - ocenił trener Polaka Robert Złotkowski.

Dominik Durniat: Jakie nastroje w Las Vegas?

 

Robert Złotkowski: Nastroje są mega! Jesteśmy na takim etapie przygotowań, że łapiemy świeżość. Musimy hamować tę maszynę, by Janek nabrał świeżości i wyszedł w pełni skoncentrowany.

 

Co można powiedzieć o Israelu Adesanyi? Czy rzeczywiście jest przyszłością? Czy jest wirtuozem?

Zobacz także: Jan Błachowicz przed UFC 259: Kasyna i klubu ze striptizem już nie odwiedzę

 

Jest wirtuozem, bo jest nieprzewidywalny. Każdy, kto jest nieszablonowy, jest niewygodnym rywalem. To jest właśnie Adesanya. Walczy z każdej pozycji, kopie z różnych płaszczyzn, zmienia stójkę z lewej na prawą. W oktagonie jest nieuchwytny dla przeciwników. Jesteśmy pewni, że Janek wyeliminuje to w walce i go trafi. Adesanya ma nieprzewidywalny styl, ale to nie znaczy, że jest bez wad. Myślę, że znaleźliśmy na niego receptę. Jeśli Janek wykona plan, to będzie dobrze.

 

Jeśli chodzi o wyłączanie mobilności, to mówi się o kopaniu na łydkę. W grę wchodzi też klincz oraz przewaga siły. Na papierze Janek ma mniejszy zasięg, ale wiemy, że wielu sparingpartnerów się na to złapało, że na papierze to jedno, a w walce - drugie. Czy jest coś jeszcze, na co powinniśmy zwracać uwagę?

 

Janek będzie starał się zamykać Adesanyę. Weźmy pod uwagę, że klatka w Las Vegas jest dużo mniejsza niż potencjalnie są oktagony. To na plus dla Janka. To nie znaczy, że w stójce będzie gorszy. Wszyscy mówią, że Błachowicz będzie wolniejszy, ale on nie jest wolnym zawodnikiem.

Zobacz także: Jan Błachowicz udzielił wywiadu amerykańskim mediom. Odważna zapowiedź!

 

Czy jest jakaś walka Adesanyi, która może być papierkiem lakmusowym, jak może wyglądać ten pojedynek?

 

Oglądałem wiele walk Adesanyi. Ma luki, można go trafić na odchyleniu. To nie jest tak, że jest bez wad. Miejmy nadzieję, że wykorzystamy chwilę jego nieuwagi. Jesteśmy gotowi na wszystko.

 

 

Transmisja studia przed galą UFC 259 od 2:30 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport! O 4.00, również w Polsacie Sport, rozpoczniemy transmisję karty głównej.

Dominik Durniat

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze