Serie A: Poznaliśmy termin zaległego meczu Juventus - Napoli

Piłka nożna
Serie A: Poznaliśmy termin zaległego meczu Juventus - Napoli
fot. PAP/EPA
Cristiano Ronaldo i spółka.

Zaległy mecz Juventusu Turyn z Napoli we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej odbędzie się w środę 17 marca – poinformowano w środę.

Pierwotnie spotkanie w Turynie miało zostać rozegrane 4 października. Ekipa Napoli nie pojechała jednak do stolicy Piemontu twierdząc, że lokalny urząd zdrowia nakazał piłkarzom zostać w domu po tym, jak dwóch członków drużyny uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jednym z nich był Piotr Zieliński.

 

O tym, że mecz z 3. kolejki dojdzie do skutku zadecydował pod koniec roku Włoski Komitet Olimpijski, który uchylił karę nałożoną przez sąd apelacyjny federacji piłkarskiej na Napoli - porażka walkowerem 0:3 i dodatkowo punkt ujemny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serie A: Zlatan Ibrahimović kontuzjowany. Może opuścić hitowy mecz

 

W połowie lutego, w szlagierze 22. serii gier, Napoli - w składzie z Zielińskim - pokonało u siebie broniący tytułu Juventus 1:0. W bramce gości wystąpił Wojciech Szczęsny.

 

To oznacza, że mecz rundy wiosennej odbył się wcześniej niż jesiennej. W tabeli prowadzi Inter Mediolan – 56 punktów w 24 występach, przed AC Milan - 52 i Juventusem - 49. Zespół z Neapolu zajmuje szóste miejsce – 46 pkt w 23 spotkaniach.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze