Simon nie wiedział, co się dzieje! Tak blokuje ZAKSA (WIDEO)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po ćwierćfinałowych bojach z Cucine Lube Civitanova zameldowała się w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów CEV. W rewanżowym spotkaniu nie brakowało efektownych akcji, a godna uwagi jest seria punktowych bloków siatkarzy ZAKSY.

Seria zaczęła się przy stanie 9:10 w drugim secie. Jakub Kochanowski zgasił Robertlandy Simona w tak efektowny sposób, że Kubańczyk nie wiedział, co się dzieje. Chwilę później Łukasz Kaczmarek zatrzymał Osmany Juantorenę.

Trener Gianlorenzo Blengini poprosił o czas, ale nie zatrzymało to kędzierzynian. Serię zwieńczył Kochanowski, który znów spotkał się na środku siatki z Simonem i znów zdołał zatrzymać słynnego rywala.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uległa w rewanżowym meczu Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26), ale rozstrzygnęła na swoją korzyść złotego seta, którego wygrała 16:14.