Szalona reakcja komentatorów po awansie ZAKSY do półfinału Ligi Mistrzów (WIDEO)

Siatkówka
Szalona reakcja komentatorów po awansie ZAKSY do półfinału Ligi Mistrzów (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do półfinału Ligi Mistrzów! Po szalonym "złotym secie" podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Cucine Lube Civitanovę 16:14. Nic dziwnego, że Tomasz Swędrowski oraz Łukasz Kadziewicz oszaleli z radości.

Pierwsze spotkanie rozegrane we Włoszech zakończyło się zwycięstwem polskiej drużyny 3:1. To już wtedy była spora niespodzianka, bo Cucine Lube uchodziło za jednego z faworytów do końcowego triumfu. W rewanżu ZAKSA potrzebowała dwóch wygranych setów do zapewnienia sobie awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Pierwsze piłki pokazały, że nie będzie to łatwe zadanie.

 

Zobacz także: Kompromitacja?! Awaria zastopowała mecz Ligi Mistrzów siatkarzy

 

Każdy set był bardzo wyrównany. Każdy jednak padł łupem Włochów. Zwycięstwo Cucine Lube 3:0 oznaczało, że decydujący będzie złoty set. W nim znowu było mnóstwo kapitalnych wymian, zwrotów akcji, łez smutku i radości. Więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Najpierw po pięknej wystawie Benjamina Toniuttiego punkt ze środka zdobył Krzysztof Rejno, a chwilę później w polu serwisowym błysnął Łukasz Kaczmarek. ZAKSA wygrała 16:14 i zaczęła wielkie świętowanie.

 

Emocje udzieliły się także komentatorom Polsatu Sport. Tomasz Swędrowski oraz Łukasz Kadziewicz oszaleli z radości. Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba zobaczyć i usłyszeć.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie