Anita Włodarczyk w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata

Inne
Anita Włodarczyk w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata
fot. Materiały prasowe
Anita Włodarczyk

Barbie® po raz kolejny wyróżniła wybitne liderki, sportsmenki i artystki. Ikony i wizjonerki, które odważnie zmieniają rzeczywistość, udowadniając dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia i podążać własną drogą. Wyróżnienie Barbie Shero i lalkę inspirowaną swoim wyglądem otrzymała także polska lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem - Anita Włodarczyk.

Anita Włodarczyk oraz sześć innych Europejek, uhonorowanych w tym roku wyróżnieniem Barbie Shero, to odpowiedź na niesłabnąca potrzebę kreowania i promowania wartościowych wzorców wśród dorastających pokoleń. Docenione nadzwyczajne osiągniecia tych wybitnych osobowości to dla milionów dziewczynek i kobiet na całym świecie motywacja do działania i dowód, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Inspirująca mistrzyni

 

Sportsmenka, Anita Włodarczyk od lat jest wzorem i inspiruje młodych ludzi. Wyróżnieniem Barbie Shero została doceniona za niezwykłą determinację i upór w dążeniu do celu. Za odwagę i siłę, które pozwoliły jej nie tylko odnosić spektakularne sukcesy, ale także mierzyć się ze sportowymi wyzwaniami. Wybitne okazały się także szczerość i wiarygodność, z jaką Anita wspiera i motywuje młodych sportowców do poszukiwania własnej drogi i konsekwentnej walki o siebie.

 

Warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji i odnosić sukcesy. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy. W swoim życiu pokonałam długą drogę, mierzyłam się z kontuzjami i presją społeczną. Dziś spotykam się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, uczestniczę w akcjach charytatywnych i namawiam do aktywności sportowej oraz poszukiwania własnej drogi – przekonuje Anita Włodarczyk.

 

Zobacz także: HME Toruń 2021: Terminarz i program. Kiedy startują Polacy?

 

She + Hero = Anita Włodarczyk

 

Anita Włodarczyk jest niezwykle utalentowaną i utytułowaną lekkoatletką. Dzięki wytrwałości i ciężkiej, wieloletniej pracy ma na swoim koncie imponującą liczbę sukcesów. Jest autorką 15 najlepszych wyników w rzucie młotem kobiet w historii sportu. W 2016 roku posłała młot na rekordową odległość 82,98 metrów. Jest dwukrotną złotą medalistką igrzysk olimpijskich, czterokrotną mistrzynią świata oraz wielokrotnie biła rekordy świata, Europy i kraju. Poza stadionem surfuje na desce, gra na pianinie i… haftuje oraz kocha buty – tych sportowych ma ponad 100 par! Mimo, że ze sportem związana jest już ponad 20 lat, wciąż lubi wielogodzinne treningi. W kwestii rzucania młotem przyznaje, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i intensywnie pracuje nad formą przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia br.

 

Barbie Shero wskazuje i promuje wartościowe wzorce, nagradzając kobiety, za ich siłę i niezależność oraz sposób, w jaki walczą o swoje marzenia i motywują do działania. Polska zajmuje w tym panteonie sław zaszczytne miejsce. Do tej pory w naszym kraju przyznaliśmy trzy takie wyróżnienia. Mamy świadomość jak ważny społecznie jest to projekt, dlatego nie ustajemy w poszukiwaniach prawdziwych bohaterek, które mogą stać się drogowskazem dla innych – podsumowuje Danuta Leszko-Rowsell, senior brand manager marki Barbie.

 

Polskie Barbie Shero

 

Pierwszą Polką, do której w 2018 roku trafiło wyróżnienie Barbie Shero, była dziennikarka i podróżniczka - Martyna Wojciechowska. Doceniono ją za wyjątkową pasję, wewnętrzną siłę oraz determinację w osiąganiu celów, a przede wszystkim za inspirowanie milionów kobiet i młodych dziewczyn do realizacji swoich marzeń.

 

W 2019 roku Barbie Shero trafiła do Iwony Blecharczyk, zawodowego kierowcy samochodów ciężarowych, za odważne marzenia i konsekwencję w ich realizowaniu. Dziś miliony internautów z całego świata towarzyszą w jej zawodowych podróżach.

 

Wyróżnienie Barbie Shero, przyznawane jest od 2015 roku inspirującym osobowościom. Do tej pory trafiło niemal do 50 kobiet z 18 krajów. Ta globalna inicjatywa jest nie tylko konceptem na nagradzanie wybitnych kobiet. To przede wszystkim jeden ze sposobów pobudzania u dziewczynek ich nieograniczonego potencjału. Wskazywanie wzorców ma zachęcić je do działania oraz do pokonywania własnych słabości i walki z przeciwnościami losu, ale przede wszystkim ma pomóc uwierzyć, że w przyszłości mogą być kimkolwiek zechcą.

KN, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze