HME Toruń 2021: Zawody oficjalnie otwarte

Inne
HME Toruń 2021: Zawody oficjalnie otwarte
fot. PAP
Arena Toruń będzie gościć halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy w Toruniu zostały w czwartek wieczorem oficjalnie otwarte. "To najważniejsza impreza sportowa w naszym kraju od czasu wybuchu pandemii koronawirusa" - napisał w liście do uczestników imprezy wicepremier Piotr Gliński.

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Gliński wyraził przekonanie, że to najważniejsza impreza tej części sezonu lekkoatletycznego. Polska gości te zawody po raz drugi w historii - po 46 latach. W 1975 gospodarzem HME były Katowice.

 

ZOBACZ TAKŻE: Anita Włodarczyk w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata

 

"Przed nami najmocniej obsadzone lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy w historii. Do rywalizacji zgłosiło się 733 zawodników z 47 krajów - w tym kilkunastu obrońców tytułu. To również najważniejsza impreza sportowa, która odbędzie się w naszym kraju od czasu wybuchu pandemii koronawirusa" - napisał w liście do uczestników wicepremier. List odczytał podczas ceremonii otwarcia mistrzostw prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

Zdaniem Glińskiego świetna obsada mistrzostw uzasadnia nadzieję na rekordy - Polski, Europy, a nawet świata.

 

"Szczególnie mocno kibicować będziemy reprezentantom Polski, którzy w poprzedniej edycji Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow wygrali klasyfikację medalową z pięcioma złotymi i dwoma srebrnymi krążkami. Mam nadzieję, że obecne zawody będą dla biało-czerwonych co najmniej tak samo udane" - wskazał.

 

Prezydent Torunia Michał Zaleski mówił, że jest dumny z goszczenia najważniejszej imprezy lekkoatletycznego sezonu w swoim mieście. - Oczy wszystkich fanów lekkiej atletyki w Europie i na świecie będą skierowane na was - zawodników oraz zawodniczki. Pokażcie wszystkim najpiękniejsze walory królowej sportu - wskazał włodarz miasta.

 

Prezes PZLA Henryk Olszewski wyraził przekonanie, że Polska pokazuje jak zorganizować imprezę tej rangi w tak ciężkich czasach. - Arena Toruń jest halą szczęśliwą. Sądzę, że wyniki uzyskiwane na tych zawodach będą bardzo dobre - powiedział Olszewski.

 

Prezydent europejskiej federacji Dobromir Karamarinow podkreślił, że tymi zawodami lekkoatletyka wraca do międzynarodowej rywalizacji. Dziękował Toruniowi i Polsce za trud podjęty w organizacje zawodów, pomimo pandemii COVID-19.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze