Liga Mistrzów: Zenit Kazań - PGE Skra. Relacja i wynik na żywo. Koniec marzeń PGE Skry

W rewanżowym spotkaniu siatkarskiej Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów gra na wyjeździe z Zenitem Kazań. Pierwszy set po zaciętej walce wygrali bełchatowianie! Dwa kolejne padły łupem Rosjan, dzięki czemu to oni awansowali do półfinału LM. Relacja i wynik na żywo meczu Zenit Kazań - PGE Skra Bełchatów na Polsatsport.pl.

W pierwszym starciu siatkarze Skry pokazali się z dobrej strony, walczyli, ale ostatecznie nie sprostali gigantowi z Rosji i przegrali 1:3.

– Wiedziałem, że będzie to ciężkie spotkanie. Sam tutaj grałem i wiem, jakie są tu emocje i jaka jest motywacja w ćwierćfinale Ligi Mistrzów – powiedział po wygranej w Bełchatowie Bartosz Bednorz.

Przyjmujący Zenitu w dużej mierze przyczynił się do triumfu drużyny z Kazania. Zdobył 22 punkty i był najskuteczniejszym graczem w drużynie. Mimo że ekipa ze stolicy Tatarstanu wywalczyła cenną zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem, to podopieczni Michała Mieszko Gogola nie składają broni.

- Musimy myśleć pozytywnie. Nie ma czasu na negatywne spostrzeżenia. W czwartek w meczu z Zenitem musimy dać z siebie wszystko i zobaczymy. Mamy bardzo silnego rywala, więc trzeba dać z siebie sto procent - zaznaczył przed meczem atakujący PGE Skry, Dusan Petković.

Łatwo nie będzie, bowiem rosyjska drużyna to najbardziej utytułowany zespół w Europie. Wprawdzie w ostatniej edycji Ligi Mistrzów ulegli w finale włoskiej Cucine Lube Civitnova, ale w poprzednich czterech finałach to Zenit cieszył się ze zwycięstwa. Wyeliminowanie go to arcytrudna misja, ale mimo wszystko możliwa. Bełchatowianie potrzebują do awansu zwycięstwa 3:0 lub 3:1 i zwycięstwo w "złotym secie". Z kolei Zenitowi wystarczy dowolne zwycięstwo, bądź porażka po tie-breaku lub porażka 0:3, 1:3 i zwycięstwo w "złotym secie". Czy bełchatowianie będą w stanie odwrócić losy ćwierćfinału?

Relacja i wynik na żywo meczu Zenit Kazań - PGE Skra Bełchatów od godziny 16.00 na Polsatsport.pl.