Puchar Davisa: Łukasz Kubot zagra w Kaliszu przeciwko Salwadorowi

Tenis
Puchar Davisa: Łukasz Kubot zagra w Kaliszu przeciwko Salwadorowi
fot. Cyfrasport
Łukasz Kubot wystąpi w Kaliszu (5-6 marca) w spotkaniu Pucharu Davisa z Salwadorem w Grupie Światowej II.

Łukasz Kubot wystąpi w Kaliszu (5-6 marca) w spotkaniu Pucharu Davisa z Salwadorem w Grupie Światowej II - poinformował Polski Związek Tenisowy. Były lider deblowego rankingu ATP Tour zagra w parze z Janem Zielińskim.

Polacy od kilku dni w "Kalisz Arena" przygotowują się do meczu z Salwadorem, którego stawką będzie awans do baraży play off o miejsca w Grupie Światowej I. Podczas środowej konferencji prasowej kapitan daviscupowej reprezentacji Mariusz Fyrstenberg poinformował, że wciąż realny jest występ Kubota w deblu, ale jego udział zależał od tego, jak powiedzie mu się w turnieju w Rotterdamie. Kubot grający w parze z Holendrem Wesleyem Koolhofem odpadł w ćwierćfinale i wyraził chęć przyjazdu do Kalisza.

 

- Dokonałem właśnie zmiany w składzie drużyny. W miejsce Szymona Walkowa wejdzie Łukasz Kubot. Nie ukrywam, że jest trochę nieoczekiwane, bo do końca nie wiedzieliśmy, czy Łukasz będzie mógł przyjechać. On zawsze lubi grać w reprezentacji i zawsze przyjeżdża, choć jest już dość "wiekowym" zawodnikiem, nie da się ukryć. I fakt, że w tygodniu po Davis Cupie nie gra żadnego turnieju, też stworzył możliwość, żeby Łukasz przyjechał do Kalisza. I ja się bardzo cieszę, to pokazuje jego wielkość - powiedział Fyrstenberg.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kubot odpadł w ćwierćfinale debla

 

Jak dodał, udział Kubota w zgrupowaniu i meczu może tylko dodatkowo zdopingować młodszą część drużyny. - Oni są podekscytowani tym faktem, to jest wielka wartość dodana, nie tylko ze względu na nazwisko Łukasz Kubot. Ale też ze względu na to, że jest zawodnikiem bardzo drużynowym. W sensie, że wspiera kolegów i jest bardzo wspieranym przez nich. Bardzo się cieszę, że przyjeżdża i zagra w reprezentacji. Szymon Walków jest w formie, co pokazywał tu na treningach. Ale skoro się nadarzyła okazja, żeby zagrał w drużynie Łukasz, to zdecydowaliśmy się na taką zmianę i myślę, że powinniśmy sobie w sobotę poradzić w deblu - dodał kapitan reprezentacji.

 

W regulaminowym terminie Fyrstenberg powołał do drużyny piątkę zawodników LOTOS PZT Team: Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, debiutanta Wojciecha Marka oraz deblistów Jana Zielińskiego i Walkowa. Zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Tenisowej, po tym fakcie kapitan ma możliwość dokonania dwóch zmian w składzie, pierwszą właśnie wykorzystał.

 

Kubot w parze z Zielińskim pojawi się na korcie w sobotę o godz. 11. Dzień wcześniej rozegrane zostaną dwa pojedynki singlowe z udziałem Kamila Majchrzaka i Kacpra Żuka.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze