EBL: Legia Warszawa lepsza od Trefla Sopot. Udany rewanż za Puchar Polski

Warszawianie zrewanżowali się Treflowi za wysoką porażkę w meczu pucharowym

Trefl Sopot przegrał z Legią Warszawa 74:81 (19:22, 13:23, 18:20, 24:16) w piątkowym meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi. Stołecznej drużynie udał się więc rewanż za niedawną porażkę w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski. W piątek najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Karolak, który zdobył 22 punkty. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Łukasz Kolenda z 22 punktami i sześcioma asystami.

Trefl rozpoczął od prowadzenia 4:0, ale później inicjatywę przejęli przyjezdni. Świetnie z dystansu trafiali Karolak i Walerij Lichodiej, a Legia powiększała przewagę. Sopocianie gonili wynik, a pomagali w tym głównie Paweł Leończyk oraz Nuni Omot. Ostatecznie jednak po "trójce" Lestera Medforda po 10 minutach było 22:19 dla gości.

W drugiej kwarcie zespół trenera Marcina Stefańskiego wyszedł na prowadzenie, bo skuteczni byli Leończyk oraz Łukasz Kolenda. Po chwili jednak rewelacyjnymi akcjami odpowiedzieli Karolak oraz Nickolas Neal i to przyjezdni ponownie mieli inicjatywę w tym spotkaniu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem 45:32.

Trzecią kwartę ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczęła od rzutów z dystansu Karolaka oraz Jamela Morrisa. Trefl odpowiedział na to serią 9:0 i głównie dzięki Omotowi nawiązał rywalizację. To jednak zupełnie nie zdeprymowało rywali, a po kolejnych rzutach wolnych Morrisa ich przewaga wynosiła aż 17 punktów. Po 30 minutach było 65:50.

W kolejnej części meczu "trójki" Omota sprawiły jednak, że sopocianie ponownie odrobili część strat. Dzięki trafieniu Łukasza Kolendy gospodarze przegrywali już tylko ośmioma punktami. Sytuację poprawił jeszcze Karol Gruszecki, ale ostatecznie to Legia wygrała 81:74.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 74:81 (19:22, 13:23, 18:20, 24:16)

Trefl Sopot: Łukasz Kolenda 22, Nuni Omot 19, Paweł Leończyk 14, Dominik Olejniczak 6, Michał Kolenda 5, Karol Gruszecki 4, Darious Moten 4, Martynas Paliukenas 0, Witalij Kowalenko 0, Nikola Radicevic 0.

Legia Warszawa: Jakub Karolak 22, Jamel Morris 16, Walerij Lichodiej 13, Nickolas Neal 12, Dariusz Wyka 7, Lester Medford Jr 6, Grzegorz Kulka 3, Grzegorz Kamiński 2, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Adam Linowski 0.