Echa konkursów na dużej skoczni w magazynie "Polskie Skocznie". Transmisja w Polsacie Sport News

Zimowe
Echa konkursów na dużej skoczni w magazynie "Polskie Skocznie". Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP
Zapraszamy na dwa wydania "Polskich Skoczni".

W piątek i sobotę skoczkowie rywalizujący na mistrzostwach świata w Oberstdorfie powalczą o medale w konkursie indywidualnym, a następnie drużynowym. Tym razem areną zmagań będzie duży obiekt Schattenbergschanze (HS 137). Wyniki i najciekawsze wydarzenia tych zawodów podsumujemy w dwóch osobnych wydaniach naszego magazynu poświęconego skokom narciarskim. Transmisja "Polskich Skoczni" w piątek i sobotę w Polsacie Sport News.

Bohaterem pierwszego konkursu indywidualnego tegorocznych mistrzostw świata w Oberstdorfie dość nieoczekiwanie został Piotr Żyła. W sobotę 27 lutego "Wiewiór" wywalczył złoty medal na skoczni normalnej, zostawiając w pokonanym polu m.in. broniącego tytułu Dawida Kubackiego, byłego już wicemistrza Kamila Stocha, a także faworyzowanego w kontekście zwycięstwa Halvora Egnera Graneruda.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niemiecki dziennikarz obraził Piotra Żyłę! Nazwał go "klaunem"

 

Ostatni z wymienionych uplasował się wówczas tuż za podium i wiemy, że nie będzie mu dane przekuć sportowej złości w lepszy wynik na skoczni dużej. O medale już nie powalczy, bowiem w organizmie Norwega wykryto koronawirusa i został on wysłany na przymusową kwarantannę. Na osłodę pozostaje mu Kryształowa Kula za obecny sezon, bowiem jego przewaga w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest w tym momencie na tyle duża, że nikt nie będzie w stanie prześcignąć go na przestrzeni trzech ostatnich konkursów indywidualnych w Planicy.

 

Jeżeli chodzi o zawody na skoczni Schattenbergschanze (HS 137), to jednym z faworytów w konkursie indywidualnym będzie Piotr Żyła. Polak w przeszłości świetnie radził sobie przecież na dużych obiektach, a kapitalną formę, w jakiej znajduje się obecnie, potwierdził zajmując w kwalifikacjach 4. miejsce. Jeżeli chodzi o pozostałych Polaków, to Dawid Kubacki uplasował się na 9. lokacie, Kamil Stoch na 13., natomiast Andrzej Stękała na 18. Najlepszy okazał się Stefan Kraft, który odpuścił ostatnie zawody Pucharu Świata i szlifował formę właśnie na Oberstdorf.

 

Jeżeli chodzi o sobotni konkurs drużynowy, to podopieczni Michala Doleżala muszą być rozpatrywani w kategorii faworytów do zajęcia pozycji medalowych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Norwegowie będą osłabieni ze względu na nieobecność Graneruda. Czy nasi skoczkowie wywalczą medal także w tej konkurencji?

 

Wydarzenia dwóch dni podsumujemy w dwóch osobnych wydaniach magazynu "Polskie Skocznie". Gośćmi Przemysława Iwańczyka będą cenieni eksperci od skoków: Rafał Kot, Krzysztof Miklas, Janusz Pindera, Krzysztof Rawa oraz Paweł Wilkowicz. W programach wysłuchamy wypowiedzi naszych skoczków oraz połączymy się z będącym na miejscu reporterem Polsatu News - Łukaszem Dubaniewiczem. Przeglądu mediów dokona jak zwykle Karolina Kozłowska.

 

Programy "Polskie Skocznie" w piątek o 19.30 i w sobotę o 20.10 w Polsacie Sport News.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie