Energa Basket Liga: Enea Zastal BC Zielona Góra nie zwalnia tempa

Enea Zastal BC Zielona Góra ciągle gra świetnie w Energa Basket Lidze. Mistrzowie Polski tym razem pokonali Anwil Włocławek 93:77.

Początek spotkania całkiem dobrze układał się dla przyjezdnych, którzy po trafieniu Artura Mielczarka prowadzili 7:4. Enea Zastal błyskawicznie odpowiedział na to serią 10:0 i przejął kontrolę nad spotkaniem. Po późniejszej trójce Krisa Richarda przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów. Po 10 minutach było 25:14. Drugą kwartę zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczął od małej serii 6:0, przez co dzięki trójce Curtisa Jerrellsa znacznie zmniejszał stratę. Zielonogórzanie szybko wzięli się do pracy - m.in. po rzutach z dystansu Rolandsa Freimanisa oraz Davida Brembly’ego mieli już nawet 16 punktów przewagi. Po dalekim rzucie Ivicy Radicia Anwil po pierwszej połowie przegrywał tylko 41:49.

W trzeciej kwarcie włocławianie walczyli o lepszy wynik. Głównie dzięki trójkom Jerrellsa zbliżyli się nawet o punkt! Enea Zastal nie pozwalał na nic więcej - zanotował rewelacyjną serię 14:0 i dzięki świetnej grze Łukasza Koszarka mógł ponownie kontrolować wydarzenia na parkiecie. M.in. po trafieniu Krzysztofa Sulimy po 30 minutach było 75:59. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało. Ekipa trenera Żana Tabaka utrzymywała dobry rytm w ofensywie, a ich zwycięstwo nie było zagrożone. Obaj trenerzy korzystali z zawodników z ławki rezerwowych, a mistrzowie ostatecznie wygrali 93:77.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Rolands Freimanis z 20 punktami i 6 zbiórkami. Dla gości 19 punktów rzucił Curtis Jerrells.

Zastal Enea BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 93:77 (25:14, 24:27, 26:18, 18:18).

Zastal Enea BC Zielona Góra: Rolands Freimanis 20, Kris Richard 16, David Brembly 14, Janis Berzins 10, Geoffrey Groselle 10, Skyler Bowlin 7, Łukasz Koszarek 7, Krzysztof Sulima 4, Nikodem Klocek 3, Filip Put 2, Nikos Pappas 0, Kacper Traczyk 0.

Anwil Włocławek: Curtis Jerrells 19, Ivica Radic 18, James Washington 17, Przemysław Zamojski 7, Rafał Komenda 7, Wojciech Tomaszewski 4, Damian Janiak 3, Artur Mielczarek 2.