Maliszewska celuje w medal MŚ w short tracku! Transmisje w Polsacie Sport

Zimowe
Maliszewska celuje w medal MŚ w short tracku! Transmisje w Polsacie Sport
Fot. PAP
Natalia Maliszewska lubi startować na torze, na którym odbędą się mistrzostwa świata w short tracku. Dwa lata temu została tu mistrzynią Europy na 500 metrów, a przed rokiem w zawodach pucharu świata była druga na dystansie dwa razy dłuższym.

Dordrecht to na pewno fajne miejsce do ścigania, które dobrze mi się kojarzy. Ale nie patrzę, jak jeżdżą rywalki, nie rozpamiętuję też już moich poprzednich występów, tylko staram się skupiać na sobie tu i teraz – mówi przed startem na mistrzostwach świata w short tracku reprezentantka Polski, Natalia Maliszewska. Transmisje zawodów z Dordrechtu w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport News i na Ipla.tv.

Dorobek medalowy Polski podczas mistrzostw świata w short tracku zamknął się jak na razie na jednym medalu. W 2018 roku w Montrealu srebro na dystansie 500 metrów wywalczyła Natalia Maliszewska. Walkę o złoto nasza mistrzostw świata w short tracku łyżwiarka przegrała z Koreanką Choi Min Jeong. W Kanadzie w klasyfikacji wielobojowej Maliszewska uplasowała się na 6. miejscu. Rok później nasza najbardziej utytułowana zawodniczka podczas światowego czempionatu w Sofii na swoim koronnym dystansie 500 metrów odpadła w ćwierćfinale i ostatecznie została sklasyfikowana na 11. miejscu. Przed rokiem, ze względu na pandemię koronawirusa, mistrzostwa świata w short tracku w Seulu zostały odwołane.

 

W obecnym sezonie z powodu wirusa COVID-19 nie udało się rozegrać żadnych zaplanowanych zawodów pucharu świata. Jedynie przedstawiciele Starego Kontynentu mogli rywalizować w mistrzostwach Europy, które pod koniec stycznia odbyły się w Gdańsku. Najlepiej w tych zawodach zaprezentowała się Natalia Maliszewska, która na najkrótszym dystansie wywalczyła srebrny medal. Szybsza na mecie od Polki była jedynie Holenderka Suzanne Schulting. - Cieszę się, że mogłam tu być i w Polsce zdobyć medal mistrzostw Europy. Nie miałem jeszcze srebra, więc jest to piękny medal do mojej kolekcji - mówiła tuż po finałowym wyścigu reprezentantka Polski.

 

Przed Maliszewską i pozostałymi reprezentantami Polski najważniejsze w tym sezonie zawody - mistrzostwa świata w short tracku w Holandii. - Dordrecht to na pewno fajne miejsce do ścigania, które dobrze mi się kojarzy. Ale nie patrzę, jak jeżdżą rywalki, nie rozpamiętuję też już moich poprzednich występów, tylko staram się skupiać na sobie tu i teraz – mówi Maliszewska, która na tym obiekcie dwa lata temu została mistrzynią Europy na 500 metrów, a przed rokiem w zawodach pucharu świata była druga na dystansie dwa razy dłuższym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy pary półfinałowe siatkarskiej LM

 

- Przed startami Natalki zamieniam się w stu procentach w kibica, a jedyne na co liczę, to by była zadowolona z siebie i swoich startów - mówi reprezentant Polski w łyżwiarstwie szybkim Piotr Michalski, a prywatnie narzeczony Natalii Maliszewskiej. - Natalka celuje bardzo wysoko i były już starty, które kończyła z medalem, mimo to widziałem że miała ochotę na więcej. Teraz przed jej wyjazdem do Holandii zauważyłem, że ma głód ścigania i pokazania swojej szybkości, więc jak po starcie będzie zadowolona, to my wszyscy będziemy się cieszyć z kolejnego sukcesu. Nie chcę zapeszać, ale myślę że cel jest jeden na te zwody i jest on bardzo jasny, a wręcz błyszczący - podkreślił Michalski.

 

Z Dordrechtem piękne wspomnienia ma również jej starsza siostra Patrycja, która w 2015 roku na mistrzostwach Starego Kontynentu wywalczyła brązowe medale na 500 metrów i w klasyfikacji wielobojowej. Zresztą brąz w wieloboju był pierwszym medalem zdobytym przez reprezentanta Polski na zawodach mistrzostw Europy zarówno na krótkim jak i dużym torze. Tym razem w zawodach w Dordrechcie Patrycji Maliszewskiej zabraknie w reprezentacji Polski.

 

W Holandii kadra Polski liczyć będzie 6 osób. W rywalizacji indywidualnej na dystansach 1500, 500 i 1000 metrów oprócz Maliszewskiej wystartują także Nikola Mazur i Michał Niewiński. Ponadto Maliszewska, Mazur oraz Kamila Stormowska, Gabriela Topolska i Magdalena Zych rywalizować będą w wyścigach sztafet.

 

- Jako trener nie mam oczekiwań, jesteśmy dobrze przygotowani do startu, biegi i decyzje zawodników pokażą na jakim poziomie jesteśmy - mówi Urszula Kamińska, która wraz z Gregory’m Durandem tworzy duet trenerów kadry Polski. - Oczywiście każdy chce ścigać się o medale, my również z takim nastawieniem tu przyjechaliśmy. Poza tym po raz pierwszy sztafeta kobiet zakwalifikowała się do najlepszej ósemki, która będzie miała okazję walczyć o medale mistrzostw świata i tu również chcielibyśmy pokazać się z jak najlepszej strony - zapewnia Kamińska. Polki na Mistrzostwach Europy w Gdańsku uplasowały się na 6. miejscu.

 

W Dordrechcie w rywalizacji mężczyzn zobaczymy jedynie Michała Niewińskiego, który wystartuje w wyścigach indywidualnych. Dla 17-letniego łyżwiarza będzie to debiut na tak dużych zawodach w kategorii seniorów. Ze startu w Gdańsku wykluczył go koronawirus. - Nie mam żadnych wielkich oczekiwań, chcę dać sto procent w każdym swoim starcie. Nie nakładam na siebie dużej presji i zobaczymy co z tego wyniknie - zapewnia aktualny rekordzista Polski na dystansie 1500 metrów.

 

Plan transmisji Mistrzostw Świata w short tracku Dordrecht 2021 w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport News i na Ipla.tv:

 

Piątek (5 marca):

 

10:07 - 13:45 Kwalifikacje kobiet na 1500, 500 i 1000 metrów (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur); Transmisja: Polsat Sport News, Ipla.tv

14:05 - 16:48 Kwalifikacje mężczyzn na 1500, 500 i 1000 metrów (Michał Niewiński); Transmisja; Ipla.tv (18:30 - 19:30 premiera Polsat Sport News)

 

Sobota (6 marca):

 

13:45 - 15:40 Ćwierćfinały, półfinały i finały 1500 metrów kobiet i mężczyzn oraz ćwierćfinały 500 metrów kobiet i mężczyzn (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur i Michał Niewiński); Transmisja: Polsat Sport News, Ipla.tv

16:00 - 18:00 Półfinały i finały 500 metrów kobiet i mężczyzn (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur i Michał Niewiński), półfinały sztafet kobiet i mężczyzn (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska i Magdalena Zych) oraz ceremonia medalowa; Transmisja Ipla.tv (od 17:00 także Polsat Sport News)

 

Niedziela (7 marca):

 

14:00 - 15:30 Ćwierćfinały, półfinały i finały 1000 metrów kobiet i mężczyzn oraz ćwierćfinały 500 metrów kobiet i mężczyzn (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur i Michał Niewiński); Transmisja: Polsat Sport Extra, Ipla.tv

15:30 - 16:00 Superfinał 3000 metrów kobiet i mężczyzn (ewentualnie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur i Michał Niewiński); Transmisja;

Polsat Sport News, Ipla.tv.

16:00 - 17:40 Finały sztafet kobiet i mężczyzn (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska i Magdalena Zych) oraz ceremonia medalowa; Transmisja: Ipla.tv (od 16:30 także Polsat Sport News).

 

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze