MŚ Oberstdorf 2021: Triumf Norwegów w sztafecie, Polacy zdublowani

Norwegowie zwyciężyli w biegu sztafetowym 4x10 km.

Norwegowie Paal Golberg, Emil Iversen, Hans Christer Holund oraz Johannes Hoesflot Klaebo zwyciężyli w biegu sztafetowym 4x10 km w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Zdublowani Polacy zostali sklasyfikowani na 14. miejscu.

Skandynawowie uzyskali 12 s przewagi nad srebrnymi medalistami - reprezentantami Rosji, rywalizującymi jako RSF (skrót od angielskiej nazwy Rosyjskiej Federacji Narciarskiej), ponieważ mają zakaz występów w najważniejszych zawodach pod oficjalną nazwą i flagą. W ich składzie na ostatniej zmianie biegł lider indywidualnej klasyfikacji Pucharu Świata Aleksander Bolszunow.

Brązowy medal zdobyli Francuzi, którzy do Norwegów mieli już ponad minutę straty. Biało-czerwoni w składzie: Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury i Mateusz Haratyk, byli jedną z pięciu zdublowanych ekip i zostali sklasyfikowani na 14. pozycji.

Dominacja Norwegów w tej konkurencji nie podlega dyskusji. Reprezentanci tego kraju wygrali wszystkie męskie sztafety w ostatnich 20 latach. Klaebo cieszył się już wcześniej w Oberstdorfie ze złotych medali w sprincie oraz sprincie drużynowym.

Mistrzostwa w Oberstdorfie potrwają do niedzieli.