NHL: Udana pogoń Philadelphia Flyers. Calgary Flames wygrali i... zwolnili trenera

Philadelphia Flyers fatalnie zaczęli spotkanie, ale ostatecznie wygrali

Hokeiści Philadelphia Flyers pokonali na wyjeździe Pittsburgh Penguins 4:3, odrabiając trzybramkową stratę w czwartkowym meczu ligi NHL. Klub Calgary Flames po zwycięstwie u siebie z Ottawa Senators 7:3... zwolnił trenera.

Już po czterech minutach Flyers przegrywali 0:3. Niezrażeni słabym początkiem spotkania goście jeszcze w pierwszej tercji stopniowo zaczęli odrabiać straty. Dwa kolejne trafienia zanotowali w drugiej części, a dające zwycięstwo - w ostatniej. Niewiele ponad dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry bramkarza "Pingwinów" pokonał Claude Giroux, który tego dnia zdobył dwa gole.

Gola dla gospodarzy strzelił m.in. Mark Friedman, który w ubiegłym tygodniu przeszedł do Penguins z... Flyers. Na pocieszenie po czwartkowym pojedynku pozostaje mu to, że zdobył swoją pierwszą bramkę w NHL.

Dla losów meczu Flames kluczowa okazała się pierwsza część spotkania, po której prowadzili 4:1. Pierwszego hat-tricka w karierze zanotował grający w ekipie gospodarzy Dillon Dube. Po spotkaniu klub poinformował o zwolnieniu szkoleniowca Geoffa Warda i zastąpieniu go Darrylem Sutterem. Drugi z trenerów prowadził już zespół z Calgary w latach 2002-06. Ma on także na koncie zdobycie Pucharu Stanleya z Los Angeles Kings w 2012 i 2014 roku.

Dobrego dnia nie mieli w czwartek bramkarze "Senatorów". Występujący w pierwszej tercji Matt Murray na 11 strzałów przepuścił cztery. Przez resztę spotkania zastępował go Joey Daccord, który na 18 prób rywali spasował trzykrotnie.

W dwóch z czwartkowych meczów do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dogrywki. W obu przypadkach górą były drużyny gości. Winnipeg Jets pokonali Montreal Canadiens 4:3, a Tampa Bay Lightning okazali się lepsi od Chicago Blackhawks 3:2.