Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II": Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki
Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II": Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight
fot. Materiały prasowe
Transmisja gali Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II" w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

W piątek na dziedzińcu zamku krzyżackiego w Gniewie swoje umiejętności zaprezentuje szesnastu pięściarzy znajdujących się w karcie walk kolejnego wydarzenia spod szyldu "Queenberry Polska". Którzy z nich wyjdą z ringu jako zwycięzcy, a którzy jako przegrani? Transmisja gali Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II" w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Będzie to już druga gala zorganizowana przez organizację w nasiąkniętym historią zamku w Gniewie. Wybudowany po 1290 roku gmach na przestrzeni wieków widział niejedną bitwę, a bohaterami najnowszej z nich będą w piątek pięściarze biorący udział w gali Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II".

 

ZOBACZ TAKŻE: Gala Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II". Wyniki ważenia

 

W walce wieczoru niepokonany Paweł Augustynik (12-0, 5 KO) zmierzy się z urodzonym w Połtawie Maksem Miszczenką (7-1, 3 KO). Stawką pojedynku będzie pas WBC International Silver. Mieszkający w Anglii Polak, który na poprzedniej gali w Gniewie pokonał Dariusza Sęka, w wywiadzie po ceremonii ważenia przyznał, że Ukrainiec może być niewygodnym przeciwnikiem, szczególnie w pierwszych rundach starcia.

 

- Maks jest pięściarzem bardzo mobilnym, który potrafi uciekać od walki w zwarciu. Być może przez parę pierwszych rund będę musiał go gonić. Muszę zachować zimną krew i po prostu wykonywać konsekwentnie swoją robotę - powiedział Augustynik.

 

Z kolei jego rywal nieco obawia się dystansu dziesięciu rund, na jakim będzie musiał sobie poradzić, jeżeli oczywiście nie uda mu się wcześniej znokautować Polaka dysponującego brytyjskim paszportem.

 

- Augustynik bardzo mocno bije i ma niesamowitą wydolność. Poza tym walczył już z Dariuszem Sękiem na dystansie dziesięciu rund, więc ma pod tym względem więcej doświadczenia. To dla mnie bardzo ważna walka i dam z siebie wszystko - powiedział Miszczenko.

 

W pozostałych walkach zobaczymy między innymi Radomira Obruśniaka, Karola Długosza, Kamila Mroczkowskiego i Ryszarda Lewickiego.

 

Karta walk gali Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II":

 

Paweł Augustynik (12-0, 5 KO) - Max Miszczenko (7-1, 3 KO) - walka o mistrzowski pas WBC International Silver w kategorii półciężkiej

 

Michał Soczyński (1-0) - Michał Czykiel (2-2, 2 KO)

Ryszard Lewicki (1-0) - Piotr Brzoska (2-3-1, 1 KO)

Kamil Mroczkowski (1-0, 1 KO) - Artsiom Charniakevich (3-29, 3 KO)
Karol Długosz (1-0) - Krzysztof Stawiarski (2-3, 2 KO)

Ihosvany Garcia (1-0, 1 KO) - Yurii Popovych

Islam Mayrasultanov - Radomir Obruśniak (2-0, 1 KO)
Wiktor Szadkowski (1-0) - Eryk Ciesłowski (3-6, 1 KO)

 

Transmisja gali Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II" w Polsacie Sport Fight od godziny 18:00 i w Polsacie Sport od 20:00.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze