Sebastian Świderski zdradził plan na Zenit Kazań. "Zrobimy podobnie jak PGE Skra"

Siatkówka
Sebastian Świderski zdradził plan na Zenit Kazań. "Zrobimy podobnie jak PGE Skra"
fot. Cyfrasport
W półfinale Ligi Mistrzów ZAKSA zmierzy się z Zenitem Kazań.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spektakularnie pokonała w ćwierćfinale włoskiego giganta Cucine Lube Civitanova. W półfinale podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z rosyjskim Zenitem. - Dla nas najlepiej będzie rozegrać to spotkanie w czwartek po Pucharze Polski. Choćby nawet ze względu na dotarcie do Kazania. PGE Skra wyleciała dwa dni przed meczem w Rosji. My najprawdopodobniej zrobimy podobnie - stwierdził Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.

Jerzy Mielewski: Po wygranej we Włoszech płakałeś. W takim razie co robiłeś po zwycięstwie w złotym secie w Kędzierzynie-Koźlu?

 

Sebastian Świderski: Tym razem udało mi się wyskoczyć mimo mojej kontuzji i problemów ze zdrowiem. W pewnym momencie głowa powiedziała mi, hamuj, to dla ciebie za wcześnie. Ze szczęścia wbiegłem na boisko, cieszyłem się razem z chłopakami i sztabem. Jestem z nich dumny.

 

Celebrujemy ten awans do półfinału, ale przecież to nie nowość w polskiej siatkówce. Były już półfinały, finały, ale to odprawienie takiej drużyny jak Cucine Lube Civitanova, jest czyś wspaniałym.

 

Tak jak powiedziałeś, to niewątpliwy sukces. Jeśli byśmy awansowali z teoretycznie słabszym zespołem, to byłby nasz obowiązek i nie byłoby takiej radości. Wygrywając z Lube, zespołem, który w ostatnich latach dominował w Europie, zrobiliśmy coś wielkiego. Nikt chyba na nas nie stawiał w tym dwumeczu. Udowodniliśmy, że jesteśmy lepsi i zasługujemy, by być w najlepszej czwórce Starego Kontynentu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów siatkarzy: Poznaliśmy pary półfinałowe

 

To teraz operacja Zenit Kazań, z którym zmierzycie się w meczu o awans do ścisłego finału. Kiedy planujecie rozegrać to spotkanie?

 

Najlepszy byłby dla nas czwartek. Choćby nawet ze względu na dotarcie do Kazania. PGE Skra wyleciała dwa dni przed spotkaniem w Rosji. My najprawdopodobniej zrobimy podobnie. Pozostaje kwestia pozwoleń i obostrzeń. Zrobimy wszystko, żeby pokazać tam moc naszej polskiej ligi.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze