Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Radomiu! Chrobry lepszy od Radomiaka

Trener Chrobrego, Ivan Djurdjević.

Chrobry Głogów niespodziewanie pokonał 2:1 Radomiaka Radom w wyjazdowym spotkaniu Fortuna 1. Ligi. Gole dla przyjezdnych strzelili Robert Mandrysz oraz Dominik Dziąbek, a dla gospodarzy trafił Karol Angielski.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla ekipy z Dolnego Śląska. Już w 5. minucie prowadzenie podopiecznym Ivana Djurdjevicia dał Robert Mandrysz. Choć w kolejnych fragmentach pierwszej połowy przewagę mieli gospodarze, gola na 2:0 strzelili zawodnicy Chrobrego. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie gości podwyższył Dziąbek.

Druga część gry to kolejne ataki Radomiaka, jednak bez powodzenia. Pokonać debiutującego w barwach Chrobrego Rafała Leszczyńskiego piłkarzom gospodarzy udało się dopiero w 86. minucie za sprawą Angielskiego. Chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości, Dominik Piła. Mimo kontaktowego gola i gry w przewadze, Radomiakowi nie udało się po raz drugi pokonać Leszczyńskiego i trzy punkty pojechały do Głogowa.

Dla Chrobrego był to kolejny pozytywny wynik po wznowieniu rozgrywek w 2021 roku. Najpierw piłkarze Djurdievicia w kontrowersyjnych okolicznościach zremisowali w Kielcach z Koroną (2:2), a teraz zgarnęli komplet punktów w Radomiu. Z kolei Radomiak jeszcze nie wygrał. W poprzedniej kolejce drużyna z Radomia podzieliła się w Łodzi punktami z Widzewem (1:1).

Radomiak Radom - Chrobry Głogów 1:2 (0:2)
Bramki: Angielski 85 - Mandrysz 5, Dziąbek 45