Grand Slam w judo: Agata Ozdoba-Błach odpadła w 1/8 finału

Sporty walki
Agata Ozdoba-Błach (63 kg) odpadła w 1/8 finału turnieju judo Grand Slam.

Agata Ozdoba-Błach (63 kg) odpadła w 1/8 finału zaliczanego do kwalifikacji olimpijskich turnieju judo Grand Slam w Taszkencie. W 1/16 finału z zawodami pożegnali się: Angelika Szymańska (63 kg) i Wiktor Mrówczyński (73 kg).

33-letnia Ozdoba-Błach, która ma w dorobku brązowe medale mistrzostw świata i Europy, wygrała z Nigeryjką Enku Ekutą i przegrała z Gankhaich Bold z Mongolii. Obie walki zakończyły się przed czasem.

Startująca w tej samej wadze aktualna młodzieżowa wicemistrzyni kontynentu Szymańska (w ubiegłym roku uplasowała się też na piątej pozycji w ME seniorek) uległa w pierwszym pojedynku Włoszce Marii Centracchio.

Z kolei Mrówczyński rozpoczął sobotnią rywalizację w 1/32 finału od zwycięstwa nad Lucasem Diallo z Burkina Faso. W następnej walce przegrał w dogrywce ze Szwajcarem Nilsem Stumpem.

W piątek najlepiej z Polaków spisała się Agata Perenc, która zajęła siódme miejsce w kategorii 52 kg.

W niedzielę, ostatnim dniu zawodów, w stolicy Uzbekistanu wystąpią: Beata Pacut (78 kg), Piotr Kuczera (90 kg), Kacper Szczurowski (100 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).