Krzysztof Piątek z kolejnym golem w Bundeslidze

Krzysztof Piątek z kolejnym golem w Bundeslidze.

W sobotnim spotkaniu 24. kolejki Bundesligi ekipa Herthy Berlin wygrała na własnym boisku z FC Augsburg 2:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Krzysztof Piątek, dla którego było to szóste trafienie w tym sezonie. Między słupkami gości wystąpił Rafał Gikiewicz.

Było to starcie drużyn z dolnych rejonów tabeli. Hertha przed tym spotkaniem plasowała się na 15. miejscu i traciła osiem punktów do 13. Augsburga.

Przyjezdni znakomicie rozpoczęli to spotkanie, ponieważ już w drugiej minucie prowadzenie Augsburgowi zapewnił Laszlo Benes. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gospodarze wzięli się do odrabiania strat. W 62. minucie efektownym golem popisał się Piątek, który wyszedł w podstawowym składzie na to spotkanie. Polak wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła, wyskoczył i uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce. Stojący w bramce Rafał Gikiewicz nie miał żadnych szans. To szósty gol wychowanka Lechii Dzierżoniów w tym sezonie Bundesligi.

Remis jednak nie zadowalał piłkarzy ze stolicy Niemiec, którzy dążyli do zwycięstwa. W samej końcówce arbiter podyktował rzut karny dla Herthy, a do "wapna" podszedł Dodi Lukebakio. Belg wykorzystał jedenastkę i zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi.

Dla Herthy to pierwsze ligowe zwycięstwo od 2 stycznia. Drużyna z Berlina wciąż jednak nie może być pewna utrzymania się.