PKO BP Ekstraklasa: Remis Podbeskidzia z Lechią. Gole w końcówce

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zremisowali w sobotnim spotkaniu, na swoim stadionie, z Lechią Gdańsk 2:2. "Górale" w 2021 r. nie przegrali jeszcze meczu w Bielsku-Białej.

Po pierwszym gwizdku sędziego drużyna z północy Polski ruszyła do zdecydowanego ataku i w pierwszych czterech minutach miała trzy dogodne okazje do zdobycia gola.

Najpierw groźnie, ale i niecelnie "główkował" Kristers Tobers. W 3. min. ładnie strzelił Łukasz Zwoliński, ale na posterunku był Michal Peskovic. Niecałe 60 sekund później Flavio Paixao strzałem głową próbował zaskoczyć bielskiego bramkarza ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Z czasem mecz się wyrównał.

W 29. min. piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał Rafał Pietrzak, a rzut karny wykorzystał Milan Rundic.

Lechia wyrównała jeszcze przed przerwą. Co prawda w 36. min. Łukasz Zwoliński z najbliższej odległości przestrzelił, ale na minutę przed przerwę dobrze wykończył kontrę Conrado (dobił strzał Jarosława Kubickiego).

W drugiej połowie przewaga należała do Lechii, która jednak zdołała strzelić tylko jedną bramkę. W 85. min. z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Pietrzak, a skierował ją do siatki Bartosz Kopacz.

Bielszczanie wyrównali za sprawą Kamila Bilińskiego, który trzy minuty później popisał się pięknym strzałem z dystansu.

Co prawda przed szansą rozstrzygnięcia meczu na korzyść Lechii stanęli w doliczonym czasie gry Paixao i Omran Haydary, ale skończył on się wynikiem 2:2.

Obie drużyny nie przystąpiły do spotkania w optymalnym zestawieniu. W środę Podbeskidzie ogłosiło, że „sześciu członków zespołu” zostało zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Z kolei w drużynie z Gdańska – także ze względów zdrowotnych (ale nie koronawirusa) – nie było środkowego obrońcy Michała Nalepy oraz skrzydłowych Josepha Ceesay'a i Kenny'ego Saiefa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 2:2 (1:1)

Bramki: Rundic 31 (k), Biliński 88 - Conrado 44, Kopacz 85

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Filip Modelski, Milan Rundic, Dmytro Baszłaj, Peter Mamic (86. Łukasz Sierpina) - Marco Tulio (46. Gergo Kocsis), Jakub Bieroński (46. Maksymilian Sitek), Jakub Hora (74. Mateusz Marzec), Michał Rzuchowski, Serhij Miakuszko (46. Kamil Biliński) - Marko Roginic.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Mario Maloca, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Łukasz Zwoliński (83. Omran Haydary), Maciej Gajos (77. Tomasz Makowski), Jan Biegański, Jarosław Kubicki, Conrado (70. Mateusz Żukowski) - Flavio Paixao.

Żółte kartki: Bieroński - Tobers, Haydary