Serie A: Juventus lepszy od Lazio. Świetny występ Alvaro Moraty

Alvaro Morata wyręczył Cristiano Ronaldo w sobotnim meczu Serie A.

W sobotnim meczu 26. kolejki Serie A ekipa Juventusu pokonała na własnym boisku Lazio 3:1. Przyjezdni jako pierwsi objęli prowadzenie, ale w dalszej fazie rywalizacji zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze.

Juventus chciał wykorzystać remisu Milanu z Udinese 1:1 w tej kolejce i zbliżyć się do wicelidera tabeli na dystans jednego punktu. Lazio po porażce 0:2 z Bolognią zamierzało sprawić niespodziankę w Turynie i jednocześnie nie stracić kontaktu z czołówką tabeli.

Drużyna z Rzymu znakomicie rozpoczęła to spotkanie, ponieważ już w 14. minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się Joaquin Correa. Argentyńczyk minął z łatwością jednego z defensorów Juventusu i pewnym strzałem nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Warto zaznaczyć, że podopieczni Andrei Pirlo zaczęli ten mecz bez Cristiano Ronaldo, który wylądował na ławce rezerwowych. To jednak nie przeszkodziło gospodarzom w odrabianiu strat. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Adrien Rabiot po asyście Alvaro Moraty.

W drugiej połowie hiszpański napastnik do kluczowego podania dołożył dwa trafienia. Najpierw w 57. minucie dał prowadzenie "Starej Damie", a trzy minuty później wykorzystał jedenastkę, po tym jak w polu karnym Lazio faulowany był Aaron Ramsey.

Po szybko strzelonym dublecie Morata opuścił plac gry, a w jego miejsce zameldował się Ronaldo. Wynik jednak nie uległ zmianie i Juventus w pewnym stylu wygrał 3:1.

Z dobrej strony zaprezentował się Szczęsny, który przy straconym golu nie miał większych szans, natomiast w dalszej fazie spotkania popisał się kilkoma efektowymi interwencjami.

Juventus FC - SS Lazio 3:1 (1:1)
Bramki: Rabiot 39, Morata 57, 60k. - Correa 14